رستمیان:

سرکوب شیعیان برای عربستان آرامش به همراه نمی‌آورد

سیاست

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرکوب شیعیان و کشتار عزاداران امام حسین(ع) نمی‌تواند برای عربستان آرامش به همراه بیاورد.

عبدالرحمان رستمیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: علت اقدامات و موضع گیری های شدید اخیر مقامات عربستان نسبت به شیعیان نگرانی از آموزه های شیعی است.

وی افزود: عاشورا نمادی است از ایستادگی در برابر ظلم و سازش نکردن با بیدار و حکومت جور، و مقامات عربستان به همین دلیل از افزایش گرایش به برپایی مراسم عاشورا واهمه دارند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آن ها به همین دلیل از برگزاری مراسم عزاداری در این کشور نگران هستند و واهمه دارند، اما باید بدانند برخوردهای قهری و کشتار عزاداران نمی تواند آن ها را به خواسته هاشان برساند.

رستمیان افزود: کشتار مردم عزادار باعث روشن تر شدن افکار عمومی و تداوم بیشتر و گسترده تر چنین مراسمی خواهد شد.

وی با اشاره به حکم اعدام شیخ النمر نیز گفت: این مسئله نه تنها واکنش مردم کشور عربستان را به همراه داشت که آزادی خواهان جهان اسلام نسبت به آن موضع گرفتند.

نماینده مردم دامغان در خاتمه گفت: عدم آزادی به گروه های مذهبی و برخورد فیزیکی با آن ها نه تنها باعث سلب آرامش عربستان می شود بلکه این کشور را در منطقه بیش از پیش به حاشیه می برد.

گفتنی است سه فرد مسلح شب عاشورا به سوی عزاداران امام حسین (ع) در روستای الدالوله در استان الاحساء در شرق عربستان تیراندازی کردند که بر اثر این تیراندازی هفت نفر از عزاداران شهید و نه نفر زخمی شدند.