برای توضیح درباره ادعاهای پنتاگون؛

پاکستان سفیر آمریکا را احضار کرد

سیاسی

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا اخیرا گزارشی منتشر و اعلام کردند شبه‌نظامیان در افغانستان و هند به‌راحتی به پناهگاه‌های امن واقع در پاکستان دسترسی دارند.

مقام‌های پاکستان امروز-پنجشنبه- سفیر آمریکا در این کشور را برای ادای توضیح درباره اتهام‌های وارده به اسلام‌آباد توسط پنتاگون احضار کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، مقام‌های پاکستان امروز سفیر آمریکا را احضار کردند تا درباره ادعاهای مطرح شده در گزارش پنتاگون مبنی بر حمایت‌های پاکستان از پایگاه‌های شبه‌نظامیان در همسایگی هند و افغانستان توضیح دهد.

«سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور سیاسی و امنیتی در بیانیه‌ای شکایت خود از ادعاهای مقام‌های پنتاگون را به «ریچارد اولسون» سفیر آمریکا در  پاکستان تسلیم کرد.

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا اخیرا گزارشی با نام «پیشرفت در امور امنیتی و ثبات در افغانستان» منتشر کردند که در آن اعلام شده بود که شبه‌نظامیان در افغانستان و هند به‌راحتی به پناهگاه‌های امن واقع در پاکستان دسترسی دارند و مقام‌های پاکستانی از این شبه‌نظامیان به‌عنوان عاملی برای حفظ تعادل قدرت با هند و نیز افزایش نفوذ نظامی خود در افغانستان استفاده می‌کنند.

کد N566053