کودکانی که شستشوی مغزی شدند؛

گزارش دیلی تلگراف از نحوه حیات داعش در سوریه/با استراتژی جدید "خلیفه" آشنا شوید

بین الملل

اقدام داعش در آزاد کردن 148 کودک و نوجوان مدرسه ای که چند ماه قبل اقدام به ربودن آنها کرده بود زوایایی جدید از نحوه ادامه حیات این گروه تروریستی را هویدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، بیش از پنج ماه قبل داعش اقدام به ربودن 250 کودک و نوجوان که از شهر کوبانی برای دادن امتحان به حلب سفر کرده بودند نمود و در روزهای گذشته 148 نفر از این 250 فرد ربوده شده را آزاد کرد.

خبرنگار این روزنامه انگلیسی به دیدار افراد آزاد شده رفته و در گزارش خود می نویسد: گفتگو با این نوجوانان نشان می دهد که آنها توسط داعش مورد شستشوی مغزی قرار گرفته اند بطوریکه هم اکنون این 148 نفر به نوعی مبلغان داعش در مناطق محل سکونت خود محسوب می شوند.

یکی از این نوجوانان آزاد شده فردی 15 ساله از خانواده کردهای شهر کوبانی است. این نوجوان هم اکنون با تردید به اقدامات و تفکرات خانواده خود نگریسته و معتقد است که حکومت مورد نظر داعش کاملا درست بوده و حق با این گروه است.

وضعیت این افراد و نگرش آنها به زندگی و محیط پیرامونشان پس از آزادی به گونه ای است که روزنامه دیلی تلگراف از واژه "شسشوی مغزی" در مورد آنها استفاده کرده است.

به گزراش مهر، در حالیکه داعش اغلب افراد بازداشت شده توسط نیروهای خود را به قتل می رساند زنده نگه داشتن این 250 کودک و نوجوان نشان می دهد که این گروه برای تقویت جایگاه و همچنین ادامه حیات خود نیازمند افرادی است که آنها را تحت آموزش قرار داده باشد از همین ربودن افراد کم سن و سال و شستشوی مغزی آنها در دستور کار نیروهای داعش قرار گرفته است.