آقامحمدی در گفتگو با مهر:

13 آبان روز تجدید حیات مرام عاشورایی است

سیاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در 13 آبان 57 دانشجویان پیرو خط امام لانه جاسوسی را تسخیر کردندT از این رو این روز برای ملت ایران یادآور عاشورا و تجدید حیات مرام عاشورایی است.

ابراهیم آقا محمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به اینکه عاشورا همواره نشان دهنده اوج حق طلبی و شور حسینی شیعیان بوده است گفت: عاشورا مظهر حق خواهی، مبارزه با ظلم و ستیز و تجدید حیات دین خداست.

وی افرزد: فلسفه 13 آبان برگرفته از مکتب عاشوراست که امسال سالروز این واقعه تاریخی با عاشورای امام حسین(ع) همزمان و مصادف شدهع است.

نماینده مردم خرم آباد ادامه داد: امام خمینی(ره) به عنوان کسی که مرامش، مرام سرخ حضرت اباعبدالله استT حاضر بود جان خود را بدهد تا ظلم ریشه کن شود؛ امام را در 13 آبان به جرم حق خواهی و حق طلبی به ترکیه تبعید کردند و 15 سال بعد همزمان با 13 آبان دانش آمورزان در دفاع از راه ایشان و بازگشت امام خمینی (ره) از تبعید قیام کردند اما خون پاک آنها به زمین ریخته شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران همچنان شاهد دخالت‌های و ظلم آمریکا بود. همین باعث شد در 13 آبان 57 دانشجویان پیرو خط امام این لانه جاسوسی را تسخیر کردند از این رو 13 آبان برای ملت ایران یادآور عاشورا و تجدید حیات مرام عاشورایی است. 

وی افزود: در سالروز 13 آبان فریاد ملت ایران هم بر سر ظلم تاریخی که از زمان یزید حاکم شد و هم بر سر ظلم و جفای امروز دنیای استکبار به سردمداری آمریکای ظالم در دنیا حاکم است بلند می‌شود.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: در این روز ملت ایران با امام خمینی(ره) و آرمان‌های وی تجدید میثاق می‌کنند تا فرهنگ عاشورا همچنان پابرجا بماند.