لایحه «تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح»در هیات وزیران تصویب شد

رييس‌جمهور,هيات دولت

لایحه «تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح» روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد،به تصویب رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از تصویب این لایحه، ایجاد قابلیت‌های بازدارندگی و تأمین نیازمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه شناورهای سطحی، زیرسطحی، اثرسطحی، تندرو، سامانه قوای محرکه، ساخت، تولید، تأمین و بهینه سازی با تأکید بر دانش و فناوری‌های بومی و برتر و آزمایش عملیاتی و ارایه خدمات پشتیبانی مورد نیاز براساس استانداردهای روز است.

همچنین هیات وزیران در این جلسه با مصوبه ای به وزارت دادگستری اجازه داد تا نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا و امضای موقت موافقتنامه‌های انتقال محکومین به حبس و معاضدت قضایی در امور مدنی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیجریه و همچنین موافقتنامه‌های استرداد مجرمین و انتقال محکومین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قبرس و تاجیکستان و جمهوری اسلامی پاکستان اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری نماید.

موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران بود.

انتهای پیام

کد N564590