دی میستورا: نباید پشت کوبانی را خالی کنیم

سوريه,مخالفان سوري,داعش

فرستاده سازمان ملل به سوریه در مورد طرحش برای پایان بحران این کشور گفت، این طرح مبتنی بر مقابله با داعش و سپس توقف درگیری‌ها در سوریه است.

فرستاده سازمان ملل به سوریه در مورد طرحش برای پایان بحران این کشور گفت، این طرح مبتنی بر مقابله با داعش و سپس توقف درگیری‌ها در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "استفان دی میستورا"، فرستاده سازمان ملل به سوریه در گفتگو با شبکه سی‌ ان‌ ان اعلام کرد که طرحش در مورد سوریه مبتنی بر یک اصل بسیار ساده است و این اصل هم باید از طریق کنفرانس‌ها، نشست‌ها و طرح‌های احتمالی صلح اجرایی شود.

دی میستورا افزود: در واقع ما باید به مردم سوریه و جهان ثابت کنیم که راهی وجود دارد که شدنی است که عبارت از این است که در وهله نخست فعالیت‌های گروه تروریستی داعش متوقف شده و سپس درگیری‌ها در سوریه پایان یابد.

فرستاده سازمان ملل به سوریه با اشاره به اینکه داعش در حال پیشروی به سمت شهر حلب است، اعلام کرد که این مساله فرصتی برای جامعه جهانی است که می‌تواند از آن برای توقف و نابودی این گروه تروریستی بهره ببرد.

وی در ادامه گفت: شاهد این مساله هستیم که داعش پس از شهر کوبانی، در حال حرکت به سمت حلب است و اگر این مساله درست باشد، فرصت خوبی برای نجات این شهری است که در آن درگیری‌های بی سرانجام میان مخالفان سوری و نظام این کشور رخ می‌دهد.

دی میستورا افزود: برای توقف فعالیت‌های داعش که همه بر روی آن تمرکز کرده‌اند، باید حداقل، درگیری‌ها در دیگر مناطق سوریه متوقف شود تا امکان تمرکز بر روی این گروه تروریستی مهیا شود و شهر حلب یکی از شهرهایی است که امکان اجرای این طرح در آنجا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه داعش در حال حاضر بزرگترین خطر در منطقه و جهان است و هیچ اختلافی نظری در این مورد وجود ندارد، خطاب به جامعه جهانی گفت: اگر قرار باشد شهری مثل کوبانی در مقابل داعش بایستد، باید از آن حمایت کرد و پشت آن را خالی نکرد.

انتهای پیام

کد N564481