به منظور تأمین امنیت خطوط کشتیرانی ایران؛

سی و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش، راهی خلیج عدن شد

سیاست داخلی,ناوگروه نیروی دریایی ارتش

تا زمانی که این ناوگروه ها در خلیج عدن حضور دارند، اقدام هایی که در خلیج عدن علیه کشتی های ایرانی و سایر کشتی های عبوری صورت می گیرد، با اقتدار نیروی دریای خنثی می شود و دیگر دزدان نمی توانند به کشتی های حامل منافع کشورمان تعرض کنند.

همزمان با عاشورای حسینی، سی و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی مراسم ویژه ای به منظور تأمین امنیت خطوط کشتیرانی ایران از بندرعباس رهسپار خلیج عدن شد.

به گزارش ایلنا، این ناوگروه در قالب دو فروند شناور شامل ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (جماران) به عنوان سرفرماندهی و ناو جمهوری اسلامی ایران (بوشهر) به عنوان پشتیبانی به این مأموریت اعزام شده است.

این ناوگروه رزمی ماموریت خودرا از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش (بندرعباس) آغاز و در مسیر انجام مأموریت محوله؛ از تنگه هرمز، بندر جاسک، دریای عمان، سواحل مکران، شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه بابل مندب عبور خواهد کرد.

براساس وظایف ابلاغی نیروهای مسلح، امنیت خطوط کشتی رانی تجاری، نفتی و سایر کشتی هایی که با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه یاد شده تردد می کنند و کمک به سایر شناورهای خارجی درخواست کننده کمک اضطراری در خلیج عدن بر عهده این ناوگروه می باشد.

ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش، در اجرای این ماموریت با هر گونه تهدیدی که از سوی دزدان دریایی متوجه ناوگان کشتیرانی ایران بشود برخورد قاطعانه خواهد کرد.

مراسم عزاداری روز عاشورا در ناوگروه نیروی دریایی ارتش برگزار شد
همزمان با روز عاشورای حسینی، مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسن(ع) در سی و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اعزامی به خلیج عدن برگزار شد.

این مراسم معنوی، با حضور رزمندگان اعزامی این ناوگروه شامل فرماندهان عالی رتبه نظامی، افسران ارشد، درجه داران، تکاوران و تفنگداران دریایی بر روی عرشه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (جماران) و ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران(بوشهر) برگزار شد.

در این مراسم باشکوه، کارکنان ناوگروه نیروی دریایی ارتش، با قرائت زیارت عاشورا، عزاداری، سینه زنی و استماع سخنرانی مذهبی، یاد و نام بزرگ شهید دشت کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را گرامی داشتند.

در ادامه این مراسم آیینی و مذهبی که با نظاره دریانوردان سایر کشتی های تجاری و نفتکش های عبوری ایرانی و خارجی انجام شد، رزمندگان ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اقامه نماز ظهر عاشورا بار دیگر بر ولایتمداری سپید پوشان نیروی دریایی با امام شهید دشت کربلا، شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس و آرمان های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری تاکید کردند.

دزدان دریایی خلیج عدن جرات حمله به کشتی ایرانی ندارند
فرمانده ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (جماران) گفت: تا زمانی که ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در منطقه خلیج عدن و شمال اقیانوس هند حضور دارند هیچ یک از شناورهای دزدان دریایی جرأت حمله به کشتی ها را در منطقه ندارند.

ناخداد دوم فتح الله رحیمیان افزود: به دنبال ناامنی های واقع شده از سال 2008 میلادی، برابر اوامر فرماندهی معظم کل قوا، نیروی دریایی ارتش مأموریت یافت با حضور خود در خلیج عدن، امنیت کشتی های ایرانی و سایر کشتی هایی که از آنجا عبور می کنند را تأمین کند.

فرمانده ناوشکن جماران افزود: تا زمانی که این ناوگروه ها در خلیج عدن حضور دارند، اقدام هایی که در خلیج عدن علیه کشتی های ایرانی و سایر کشتی های عبوری صورت می گیرد، با اقتدار نیروی دریای خنثی می شود و دیگر دزدان نمی توانند به کشتی های حامل منافع کشورمان تعرض کنند.

رحیمیان تصریح کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در آب های بین المللی یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم توان دفاعی و رزمی خود را به جهانیان ثابت کنیم چرا که این یک نوع بازدارندگی برای جمهوری اسلامی ایران است.

حضورناوگروهای نیروی دریایی در خلیج عدن باعث تامین منافع کشور شده است
فرمانده ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران (بوشهر) نیز گفت: حضور ناوگروهای نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه عدن و شمال اقیانوس هند باعث تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و منافع کشور شده است.

ناخداسوم رضا بداغی گفت: حضور در آب های بین المللی از جمله منطقه خلیج عدن و شمال اقیانوس هند، برای کشورمان اهمیت زیادی دارد و نیروی دریایی ارتش همواره برای حفاظت از منافع کشور در این آب ها حاضر می شود.

فرمانده ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران (بوشهر) ادامه داد: نیروی دریایی ارتش با حضور در خلیج عدن و کریدور امنیتی مورد اشاره، اجازه هیچ تعرضی را به کشتی های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران نخواهد داد.

وی گفت: نیروی دریایی ارتش با توجه به ایجاد بحران و ناامنی در منطقه خلیج عدن و تنگه باب المندب برای برقراری امنیت خطوط مواصلاتی، ناوگروهای رزمی خود را تا مدار 10 درجه شمالی اعزام کرده و در آن منطقه حضور مقتدرانه خود را به معرض نمایش جهانیان گذاشته است.

ناخدا سوم بداغی افزود: این نیرو دارای پشتوانه معنوی و ایمان راسخ به اعتقادات اسلامی و انسان دوستی، برای تمام کشورها پیام صلح و دوستی و برادری دارد و براین باور است که امنیت پایدار و صلح مستمر در این لحظه حساس و آبراه مهم جهان تنها از طریق همکاری و تشریک مساعی همه کشورهای منطقه امکان پذیر است.

وی تأکید کرد: نیروی دریایی در صورت لزوم آماده است به هنگام به خطر افتادن امنیت ملی و هر گونه دست اندازی به حریم میهن اسلامی و منافع کشور در پهنه دریاها در هر شرایطی مأموریت محوله را در منطقه خلیج فارس، دریای عمان، شمال اقیانوس هند با موفقیت انجام دهد و رزمندگان نیروی دریایی ارتش در این امر به یاران شهید خود اقتدا خواهند کرد.

فرمانده ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران (بوشهر) با بیان این که راه سربازان ولایت در این نیروی راهبردی، راه امام حسین (ع) است، یادآور شد: تمام گروه های رزمی، آماده جانفشانی در راه اسلام هستند.

حضور نیروی دریایی در آب های دور دست نشانه اقتدار نظام است
ناخدا یکم شریفی نسب، فرمانده سی و دومین ناوگروه اعزامی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خلیج عدن در مراسم بدرقه رسمی این ناوگروه گفت: اعزام ناوگروه های اعزامی نیروی دریایی ارتش به آب های آزاد و بین المللی،نشانه تحرک، پویایی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دریاهای دور دست هستند.

وی گفت: عمق نگاه مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا به دریا و توجه ایشان به دریانوردی، مایه افتخار سربازان ولایت در نیروی دریایی است.

وی افزود: این نگاه عمیق، امید مضاعفی را به دل سفید پوشان نیروی دریایی ارتش برای پیمودن راه های دشوار، حضور در صف مقدم دفاع و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آورده است.

فرمانده سی و دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش ادامه داد: با درک این نگاه معنوی، کارکنان اعم از افسران، درجه داران، تکاوران و تفنگداران نیروی دریایی ارتش توفان را به چشم خود دیده و تسخیر کرده اند، حماسه ها آفریده اند و نیاسوده اند و اکنون بیش از همیشه دل به فرمان مقام ولایت دارند.

 

کد N564377

خواندنی از سراسر وب