استاد دانشگاه آریزونا: تهدید آمریکا علیه صلح جهانی بیشتر از داعش است

یکی از اساتید دانشگاه آریزونای آمریکا بر این باور است که ایالات متحده آمریکا نسبت به داعش برای صلح جهانی تهدید بزرگتری محسوب می‌شود و تاکید دارد که نیروهای آمریکایی بهتر از شبه‌نظامیان داعش نیستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، "موسی الغربی"، استاد دانشگاه آریزونا معتقد است که خشم اطلاعاتی آمریکا از جرائم گروه تروریستی داعش "ریاکاری" است.

وی تاکید کرد که سربازان آمریکایی مرتکب جرائم بیرحمانه‌ای از جمله تجاوز شده‌اند که در سطح جرایمی است که شبه‌نظامیان تندروی داعش مرتکب می‌شوند. این چهره آکادمیک آمریکا در ادامه سخنانش تاکید می‌کند که نئونازی‌ها، برتری‌جویان سفیدپوست و سایر گروه‌های متخاصم به ارتش آمریکا نفوذ کرده‌اند.

موسی الغربی در مقاله خود سربازان آمریکایی را متجاوزانی توصیف می‌کند که جرائمی هم سطح و یا بدتر از داعش مرتکب می‌شوند.

وی گفت: سیاست‌های آمریکا در عراق، لیبی و سوریه تا حد زیادی راه را برای ظهور داعش به عنوان بازیگر اصلی منطقه هموار کرد. بسیاری از سربازان آمریکایی به دلیل تجاوز راهی دادگاه‌های نظامی شده‌اند و دولت اوباما به دلایلی مشابهی کمپین اخیر خود را در عراق و سوریه توجیه کرد اما این اقدامات خصمانه اغلب نیز از سوی نیروهای آمریکایی دیده می‌شود.

وی تاکید کرد: اولین دلیلی که موجب دخالت نظامی آمریکا شد، خشم مردم از اسارت هزاران زن ایزدی و خشونت جنسی آنها از سوی داعش بود اما این خشونت‌ها در جریان جنگ آمریکا علیه طالبان در سال 2001 نیز بارها مشاهده شده است. علاوه بر این در جنگ 2003 در عراق، سربازان آمریکایی و عوامل وابسته به آنها مکرراً از تجاوز به عنوان سلاح جنگی علیه زندانیان و غیرنظامیان محلی استفاده کردند.

انتهای پیام

کد N564353