جزئیات تازه ای از چگونگی تشکیل حزب فراگیر لاریجانی؛| 220131

باهنر برای جلسات حزب فراگیر دعوت نشده است

سیاست داخلی,دکتر علی لاریجانی

پس از فقدان مرحوم عسگراولادی و همچنین آیت الله مهدوی کنی، نیاز به حزب فراگیری که بتواند همه اصولگرایان یا اکثریت آنها را در بر بگیرد، بیش از گذشته احساس می شد. به همین دلیل سعی بر این شد تا جدی تر برای تشکیل این حزب اقدام کنیم.

حزب فراگیر علی لاریجانی خبری بود که هر از گاه توسط نزدیکان لاریجانی منتشر می شد ولی اطلاعات دقیقی از جزئیات آن در دسترس نبود.
به گزارش ایلنا یک چهره نزدیک به علی لاریجانی از چگونگی تشکیل این حزب و جزئیات آن به خبرنگار ایلنا گفت: قرار بر آن بود اینکار توسط اصولگرایان معتدل و میانه رو و به محوریت علی لاریجانی انجام پذیرد.
این شخص آگاه ادامه داد: برای پیگیری مقدمات تشکیل این حزب، چندین جلسه هم برگزار شده است.
وی در خصوص نام این تشکل گفت: نام آن از همان واژه «رهروان» گرفته شده است و قرار است عنوان آن حزب رهروان ولایت باشد که البته هنوز این عنوان قطعی نشده است.
این منبع آگاه در خصوص حضور محمدرضا باهنر برای تشکیل این حزب به خبرنگار ایلنا گفت: برخی چهره های معتدل اصولگرا به جلسات دعوت شده اند اما آقای باهنر تا کنون در این جلسات حضور نداشته اند و از ایشان دعوت نشده است.

پیش از باهنر نیز د مصاحبه ای اعلام کرده بود برای تشکیل این حزب از وی دعوتی به عمل نیامده است و خبری از تشکیل آن ندارد.

این چهره نزدیک به لاریجانی در خصوص دلایل تشکیل این حزب گفت: پس از فقدان مرحوم عسگراولادی و همچنین آیت الله مهدوی کنی، نیاز به حزب فراگیری که بتواند همه اصولگرایان یا اکثریت آنها را در بر بگیرد، بیش از گذشته احساس می شد. به همین دلیل سعی بر این شد تا جدی تر برای تشکیل این حزب اقدام کنیم.

وی همچنین افزود: این اتفاق در مجلس هم می تواند باعث تغییراتی شود. بدین ترتیب که این حزب می تواند پشتوانه محکمی برای این باشد که رای اصولگرایان نشکند چراکه در حال حاضر آرا در فراکسیون ها شکسته می شود.

وی ادامه داد: در فراکسیون تعصبی نسبت به آرا وجود ندارد اما در حزب افراد نسبت به آرا تعصب دارند.

کد N564228