معترضان هنگ‌کنگی خواستار تماس مستقیم با مقام‌های چین شدند

سیاسی

دانشجویان هوادار دموکراسی در هنگ‌کنگ تصمیم دارند تا شکایت خود را بدون واسطه با مقام‌های حزب کمونیست چین مطرح كنند و انتظار می‌رود که جزئیات این اقدام را در برنامه اعتراض‌های خود در روز پنجشنبه اعلام کنند.

دانشجویان معترض هوادار دموکراسی در هنگ‌کنگ امیدوارند تا بتوانند صدای اعتراض خود را بدون واسطه به گوش مقام‌های پکن برسانند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، دانشجویان هوادار دموکراسی در هنگ‌کنگ تصمیم دارند تا شکایت خود را بدون واسطه با مقام‌های حزب کمونیست چین مطرح كنند و انتظار می‌رود که جزئیات این اقدام را در برنامه اعتراض‌های خود در روز پنجشنبه اعلام کنند.

«الکس چاو» رهبر یکی از تشکل‌های دانشجویی در هنگ‌کنگ گفت: «گمان می‌کنم که یکی از راه‌های حل بحران فعلی حضور شخصی ما در پکن و مذاکره مستقیم با مقام‌های چین است، زیرا مقام‌های هنگ‌کنگ ادعا می‌کنند که هر تصمیمی باید تحت نظارت آنها گرفته شود.»

احتمال نمی‌رود مقام‌های چین با توجه به هم‌زمان شدن تصمیم فعالان سیاسی در هنگ‌کنگ برای دیدار با مقام‌های چینی و اجلاس اقتصادی آسیا و اقیانوسیه، اجازه دهند تا نمایندگان معترضان هنگ‌کنگی به پکن بیایند و با آنها دیدار مستقیم داشته باشند.

کد N564199