کنست قانون منع عفو زندانیان فلسطینی را تصویب کرد

رژيم صهيونيستي,فلسطين

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) قانون منع عفو زندانیان فلسطینی را چه براساس توافقنامه‌های سیاسی و چه در چارچوب تبادل اسیران تصویب کرد.

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) قانون منع عفو زندانیان فلسطینی را چه براساس توافقنامه‌های سیاسی و چه در چارچوب تبادل اسیران تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سخنگوی پارلمان رژیم صهیونیستی از تصویب لایحه قانونی ممنوعیت عفو زندانیان فلسطینی در چارچوب توافقنامه‌های سیاسی و یا تبادل اسیران خبر داده و اعلام کرد که این پیشنویس با 35 رای موافق در مقابل 15 مخالف تصویب شده است.

سخنگوی پارلمان رژیم صهیونیستی گفت: این لایحه قانونی که به تصویب رسیده است، به دستگاه قضا این اختیار را می‌دهد که این زندانیان را به "ارتکاب قتل در شرایط خطرناک و استثنایی" متهم کند و به این ترتیب این اتهام مانع از آزادی این افراد از سوی تل آویو می‌شود.

مدافعان این لایحه قانونی تاکید دارند که این قانون مانع از آزادی به اصلاح «تروریست‌ها» در چارچوب طرح تبادل اسیران و یا توافقنامه‌های سیاسی می‌شود.

پس از آنکه رژیم صهیونیستی در چارچوب توافق ازسرگیری مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها با نظارت جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، 78 زندانی فلسطینی را آزاد کرد، این لایحه قانونی به پارلمان این رژیم تقدیم شد.

رژیم صهیونیستی با ازسرگیری مذاکرات با فلسطینی‌ها در ژوئیه 2013، با این مساله موافقت کرد که 104 اسیر فلسطینی را که پیش از توافق اسلو در 1993 بازداشت شده بودند، در چهار مرحله آزاد کند. اما پس از اینکه رژیم صهیونیستی از آزادی آخرین مرحله از اسیران فلسطینی که 26 تن بودند، سر باز زد، این مذاکرات متوقف شد.

انتهای پیام

کد N564131