بازتاب مراسم ۱۳ آبان در رسانه‌های جهان

سیاسی

به‌رغم در جریان بودن مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، مردم ایران به سنت هر ساله در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا با برگزاری راهپیمایی، اجتماع و سخنرانی، از سیاست‌های واشنگتن ابراز خشم کردند.

برگزاری مراسم ۱۳ آبان و سی و پنجمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی هم‌زمان با عاشورای حسینی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش ایلنا، شبکه خبری الجزیره با پوشش این مراسم گزارش داد که ایرانی‌ها امسال نیز مانند سال‌های قبل هم‌زمان با سالگرد تسخیر سفارت سابق آمریکا به خیابان‌ها آمده و شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی سر دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که شهروندان ایرانی بار دیگر در قالب یک تجمع بزرگ ضدآمریکایی به خیابان‌ها آمده و پرچم‌های آمریکا، اسرائیل و انگلیس را به آتش کشیدند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشت که مردم ایران هم‌زمان با مراسم عزاداری امام سوم شیعیان در تهران و سایر شهرهای این کشور راهپیمایی کرده و سالگرد تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان که حدود یک سال پس از انقلاب ایران رخ داد را گرامی داشتند.

خبرگزاری شینهوا نیز با پوشش این مراسم، گزارش داد که به‌رغم در جریان بودن مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، مردم ایران به سنت هر ساله در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا با برگزاری راهپیمایی، اجتماع و سخنرانی، از سیاست‌های واشنگتن ابراز خشم کردند.

به گزارش این خبرگزاری، شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی پارچه‌نوشته‌هایی در محکومیت آمریکا و اسرائیل در دست داشتند.

خبرگزاری فرانسه نیز در این‌باره گزارش داد که مراسم سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در سال جاری با مراسم عاشورای حسینی هم‌زمان بود و مردم تلاش کردند به هر دو مناسبت توجه داشته باشند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که به‌رغم گذشته ۳۵ سال از تسخیر سفارت آمریکا، ماهیت شعارهای ضدآمریکایی مردم ایران تغییری نکرده است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز با پخش تصاویری از تجمع مردم ایران، به پوشش این حضور مردمی پرداخت.

کد N564026