مراسم شام غریبان با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

محرم,آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب

در شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، مراسم سوگواری و عزاداری سید و سالار کربلا و اصحاب با وفای ایشان، در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، رؤسای قوا و جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش ایسنا در این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین عالی قیام عظیم عاشورا را از سه منظر برجسته دانست و گفت: یک منظر از این حادثه، اوج قساوت و ناجوانمردی دشمنان جبهه‌ی حق بود و در واقع حضرت سیدالشهدا با آشکار کردن مرزبندی حق و باطل و کنار زدن نقاب از چهره‌ی منافقانه‌ی دشمن، یک تنفر و تبری تاریخی از جبهه‌ی باطل ایجاد کرد.

 

وی منظر دوم قیام عاشورا را ظهور خالص‌ترین مراتب بندگی و صفات الهی آن هم در موقعیت مواجهه با بزرگترین بلاها خواند و افزود: بلایی در عالم به ظرفیت بلایی که حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام به آن مبتلا شد، وجود ندارد و این بلا، علاوه بر آنکه موجب ترفیع و قرب غیرقابل تصور برای آن حضرت شد، ابواب رحمت واسعه‌ی الهی را نیز برای تمام عوالم وجود گسترده کرد.

 

حجت‌الاسلام عالی، منظر سوم قیام عاشورا را تحقق وعده نصرت الهی برشمرد و گفت: انتشار و گسترش روزافزون پیام امام حسین علیه‌السلام و در مقابل، نفرت از جبهه‌ی باطل، چیزی جز نصرت الهی و پیروزی جبهه‌ی حق نیست.

 

همچنین در این مراسم، آقایان عاصی و مرتضی طاهری به ذکر مصیبت امام حسین علیه‌السلام و اصحاب آن حضرت پرداختند.

 

17302

کد N563980