آخرین اخبار از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا

انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا از ساعاتی پیش در حال برگزاری است. در این انتخابات حدود یک سوم از ۱۰۰ کرسی‌ سنا، تمام ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان، ۳۶ فرمانداری از ۵۰ ایالت آمریکا و بسیاری از پست‌های ایالتی و محلی به رای گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، انتظار می‌رود شش ایالت‌ کارولینای شمالی، آرکانزاس، کلرادو، جورجیا، آیوا و کانزاس شاهد نزدیک‌ترین رقابت در انتخابات سنا باشند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که احتمالا دموکرات‌ها در این انتخابات شکست خورده و جمهوری‌خواهان کنترل سنا را از دست دموکرات‌ها خارج خواهند کرد. با این حال، ممکن است نتایج انتخابات در برخی ایالت‌ها نظیر لوئیزیانا، جورجیا و آلاسکا این پیش‌بینی را تغییر دهد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، به طور تاریخی، در آمریکا حزب رئیس‌جمهوری که دوره دوم ریاست جمهوری‌اش را سپری می‌کند در انتخابات میان دوره‌ای کنگره شکست می‌خورد و این بار نیز این روند ممکن است برای اوباما تکرار شود.

مشارکت در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا که به دلیل برگزاری میان دو انتخابات ریاست‌جمهوری این نام را گرفته معمولا کم است.

آسوشیتد‌پرس گزارش کرده در ایالت آرکانزاس، کاندیدای جمهوری‌خواه، تیم کاتن بر رقیب دموکرات خود مارک پریور غلبه کرده و کرسی سنا را به حزب خود اختصاص داده است. بدین ترتیب تا اینجا جمهوری‌خواهان توانسته اند دو کرسی سنا را از کنترل دموکرات‌ها خارج کنند.

در حال تکمیل...

کد N563979