ایران مجازات عاملان حمله به عزاداران حسینی در عربستان را خواستار شد

ایسنا نوشت:

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حمله تروریستی به مراسم عزاداری عاشورای حسینی در شهر الأحسا در شرق عربستان را که منجر به کشته و زحمی شدن تعدادی از مردم بی‌گناه و عزادار شد به‌شدت محکوم کرد.

مرضیه افخم افزود: مراسم عزاداری به‌مناسبت سالگرد شهادت مظلومانه اهل بیت پیامبر أکرم ص، سنت آیینی مقدسی در جوامع اسلامی است که همواره مورد احترام بوده و از دیرباز دولت‌ها در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نیز به این مراسم احترام گذاشته و امنیت عزادران حسینی را تأمین می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از دولت عربستان خواست ضمن تأمین امنیت مردم در مراسم و مناسبت‌های مذهبی عاملان اقدام تروریستی روز عاشورا در الأحسا را شناسایی و مجازات کند.

به دنبال حمله افراد مسلح ناشناس به روستایی در شرق عربستان دست‌کم شش تن کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، به دنبال حمله افراد مسلح به یک حسینیه در روستای الدالوة واقع در استان الإحساء در عربستان دست‌کم شش تن از شهروندان عربستانی کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر که اکثر آن‌ها کودکان بودند مجروح شدند.

همزمان با این حمله به سمت دو حسینیه در روستاهای القاره و القرین واقع در همین استان تیراندازی شد.

خیابان‌های الإحساء شاهد حضور گسترده نیروهای پلیس بوده که نیروهای امنیتی در این استان منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی در تمام روستاها اعلام کردند.

خبرگزاری عربستان گزارش داد به دنبال حمله افراد مسلح که صورت خود را پوشانده بودند در روستای الدالوة واقع در شرق عربستان دستکم پنج تن کشته شدند.

 

17503

کد N563879