کاخ مجلل اردوغان داد نمایندگان ترک را درآورد

ایسنا نوشت:

با بالا گرفتن نارضایتی‌ها در پارلمان ترکیه نسبت به کاخ مجلل ریاست جمهوری این کشور،‌معاون ریاست حزب جنبش ملی خواهان استیضاح نخست وزیر ترکیه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه «سوز جو» ترکیه، لطفی طورقان، معاون رئیس حزب جنبش ملی ترکیه در پارلمان خواهان استیضاح احمد داوود اوغلو،‌نخست وزیر این کشور شده و در مورد کاخ جدید ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان که کاخ سفید نامیده می‌شود،‌از او توضیح خواست.

طورقان در پارلمان ترکیه خطاب به اوغلو گفت: هدف اصلی از ایجاد هزار اتاق در این قصر چیست و چه کسانی قرار است در این اتاق‌ها زندگی کنند؟ چه کسی هزینه ساخت این قصر را که بیش از 346 میلیون دلار است، پرداخت کرده است؟

معاون ریاست حزب جنبش ملی ترکیه ادامه داد: بودجه سالانه حفاظت از قصر ریاست جمهوری چقدر است و آیا رئیس جمهوری که پس از اردوغان خواهد آمد،‌از این کاخ استفاده کرده و یا آن را تحریم خواهد کرد؟

طبق گزارش‌ها "کاخ سفید" ترکیه موضوع مورد اختلاف و دعوای رسانه‌های ترکیه و جهان است و اتهاماتی از جمله تعدی از قوانین محیط زیست متوجه مسئولان ساخت این قصر است چرا که بیش از ده‌ها هزار متر مربع از جنگل‌های منطقه «بش تپه» در آنکارا برای ساخت آن از بین رفته است.

5252

کد N563846