وقوع درگیری‌ها میان القاعده و حوثی‌ها در مرکز یمن

جنگ,القاعده,يمن

در حالی درگیری‌ها و انفجارهای گسترده در مناطق مختلف شهر رداع در مرکز یمن میان نیروهای القاعده و قبایل مختلف این کشور از یک سو و حوثی‌ها از سوی دیگر به وقوع پیوسته که حوثی‌ها توانستند منطقه جبل راس را از کنترل القاعده خارج کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، منابع محلی در رداع از کشف جسد سربریده پنج تن از حوثی‌ها در مدرسه‌ای در منطقه «سیله الجراح» در نزدیکی المناسح که چندی پیش به کنترل حوثی‌ها درآمده بود خبر دادند.

در همین راستا یک منبع در خبرگزاری آناتولی با تاکید بر آغاز درگیری‌های بسیار شدیدی میان نیروهای القاعده با همراهی قبایل و حوثی‌ها در شهر رداع خبر داد.

وی توضیح داد: اعضای القاعده و قبایل یمن،‌در سه محور در شرق و شمال شرق به مراکز تجمع حوثی‌ها در دارالنجد حمله کردند. در این درگیری‌ها که در محله‌های مختلف رداع و خیابان‌های آن به ویژه در شمال و شرق شهر رخ داد القاعده و قبایل یمن از تاکتیک‌ نظامی جدیدی استفاده کردند. این گروه با حمله غافلگیرانه جنگ فرسایشی طولانی را علیه حوثی‌ها آغاز کردند. البته این روش جنگی به عدم توانایی آنها در کنترل بر شهر رداع و نداشتن حمایت‌های نظامی لازم جهت انجام عملیات نظامی رو در رو بر می‌گردد.

از طرف دیگر حوثی‌ها پس از عقب نشینی نیروهای انصار الشریعه وابسته به القاعده از منطقه جبل راس، کنترل استان حدیده در غرب یمن را به دست گرفتند.

انتهای پیام

کد N563776