جعفری: دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی پیام مکتب عاشوراست

محرم,عاشورا,13 آبان

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بر شناخت یزیدیان و کوفیان زمان تأکید کرد و افزود: دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی پیام مکتب عاشوراست.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بر شناخت یزیدیان و کوفیان زمان تأکید کرد و افزود: دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی پیام مکتب عاشوراست.

قاسم جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به همزمانی دو روز عاشورا و 13 آبان گفت: تلاقی این دو روز نشان از این دارد که فرعون، نمرود، معاویه و یزید یک بار در تاریخ تکرار نشده و این افراد همیشه در تاریخ هستند و امروز نیز ما باید تلاش کنیم جبهه امام حسین (ع) و جبهه یزید را بشناسیم.

وی ادامه با تأکید بر شناخت یزیدیان، حسینیان و کوفیان زمان تصریح کرد: خدا کند ما واقعه را همچون مختار بعد از اتفاق و یا همچون حرّ در میانه واقعه نفهمیم بلکه لطف الهی شاملمان شده و از ابتدا تا انتها در کنار ولی زمان خود باشیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی در مکتب عاشورا پیام بسیار مهمی است تصریح کرد: همزمانی دو روز عاشورا و 13 آبان نشان می‌دهد که جبهه استکبار همچنان اسرار دارد که امّت اسلامی را از میان برداشته و در این راه همه ابزارهای خود از جمله تکنولوژی، فضای سایبری و تفرقه‌افکنی را به کار می‌گیرد.

جعفری خاطرنشان کرد: 13 آبان مناسب‌های مختلفی را در برگرفته، دشمنی‌های آمریکا نیز همچنان ادامه دارد و عاشورا تکلیف روبرویی با برخوردهای یزیدی را روشن کرده است و به ما نشان داده که باید چه راهی را در پیش بگیریم.

وی افزود: امام حسین (ع) به ما آموخت زندگی چیزی جز عقیده درست و جهاد در راه این عقیده نیست و ما باید بدانیم که همه فشارهایی که آمریکا که یزید زمان است و اروپایی که از آن تابیعت محض دارد علیه ما صورت می‌دهد به این دلیل است که ما در جبهه حسین (ع) ایستاده‌ایم و ما نیز باید همچون یاران امام حسین (ع) در برابر تحریم‌ها مقابله کنیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت: ملت ایران قطعاً راه سعادت، عزّت و سرافرازی را همچون گذشته به پیروی از امام (ره) و ولایت ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N563590