فعال حقوق بشر بحرین آزاد شد

حقوق بشر,بحرين

مسئولان نظامی آل خلیفه، فعال برجسته در عرصه حقوق بشر این کشور را که یک ماه به اتهام اهانت به نهادهای نظام بحرین در حبس به سر می‌برد، آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی‌.ان.ان عربی، سمیه رجب، همسر نبیل رجب، فعال حامی حقوق بشر در بحرین اعلام کرد، همسرش باز هم به فعالیت‌های حقوقی خود ادامه خواهد داد چرا که فعالیت‌های وی نشأت گرفته از باور او و همچنین فعالیت حقوقی صرف وی است.

نبیل رجب پیش از اینکه حبس شود در پایگاه‌های اجتماعی نوشته بود: برخی از بحرینی‌های وابسته به نهادهای امنیتی در بحرین به شبه‌نظامیان داعش پیوسته‌اند و این نهادها نخستین خواستگاه ایدئولوژیکی بوده‌اند.

در جلسه روز گذشته وکیل مدافع نبیل رجب خواهان آزادی وی شد. قاضی دادگاه نیز تصمیم گرفت تا این فعال حقوق بشری را آزاد کند اما برای محاکمه وی در 20 ژانویه اجازه خروج از بحرین را به وی ندهد.

محاکمه نبیل رجب در حالی صورت می‌گیرد که سازمان‌های حامی حقوق بشر از جمله عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر خواهان آزادی وی شده‌اند.

نبیل رجب ریاست مرکز حقوق بشر بحرین را برعهده دارد و وی در جنبش اعتراض‌آمیز مردم بحرین علیه نظام آل خلیفه در فوریه 2011 نقش گسترده‌ای را ایفا کرد.

انتهای پیام

کد N563062