سه شرط جبهه النصره برای آزادی سربازان لبنانی

لبنان,ارتش,جبهه النصره

جبهه تروریستی النصره برای آزادی نظامیان لبنانی که در اوت گذشته در شهر عرسال گروگان گرفت شروط خود را به فرستاده قطری ابلاغ کرد که به نظر مقامات لبنانی درخصوص این شروط به توافق‌های اولیه‌ای دست یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، جبهه النصره در بیانیه‌ای برای آزادی نظامیان لبنانی سه شرط را به دولت لبنان ارائه کرد.

سه شرط جبهه النصره، آزادی 10 زندانی این گروه از زندان‌های لبنان مقابل آزادی کل سربازان لبنانی گروگان گرفته شده، آزادی هفت زندانی زن از زندان‌های لبنان و 30 زندانی دیگر زن از زندان‌های نظام سوریه مقابل آزادی کل نظامیان لبنانی بازداشت شده و شرط سوم آنها این است که در مقابل آزادی پنج زندانی از زندان‌های لبنان و 50 زندانی زن از زندان‌های نظام سوریه، کل این سربازان را آزاد کند.

جبهه النصره در این بیانیه موافقت کرده که روند تحویل گرفتن زندانیان زن تنها در کشور ترکیه و قطر صورت گیرد و دیگر زندانیان سوری و لبنانی که در زندان‌های لبنان هستند را در منطقه عرسال تحویل بگیرد. ضمن اینکه از دولت لبنان خواسته تا برای اجرای این توافق به تعهدات خود به طور قطعی پایبند بوده و این توافق از طریق تمام رسانه‌ها منتشر شود.

در این بیانیه آمده است که برای آزادی زندانیان از زندان‌های لبنان و زندان‌های سوریه توافق‌های اولیه با دولت لبنان صورت گرفته است و جبهه النصره بدون دادن اطلاعاتی بیشتر لیست اسامی اسیرانی که قرار است آزاد شوند را به فرستاده قطری داده است.

جبهه النصره در این بیانیه مدعی شد که حزب‌الله که در کنار نیروهای نظام سوریه در حال جنگ است از طریق بیرون راندن اهل سنت از سوریه لبنان را در این پرونده به دردسر انداخته و دچار مشکل کرده است.

در جریان درگیری‌های رخ داده در منطقه عرسال لبنان، دست کم 17 تن از اعضای ارتش لبنان کشته و 86 تن دیگر زخمی و تعدادی از نیروهای امنیت داخلی این کشور نیز ربوده شدند.

انتهای پیام

کد N562437