مدیرکل هماهنگی استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد

جریمه 88 میلیاردی متخلفان طرح ویژه بازگشایی مدارس

تعزيرات حكومتي,ثبت نام مدارس

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور، گفت: متخلفان طرح ویژه بازگشایی مدارس، به 88 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور، گفت: متخلفان طرح ویژه بازگشایی مدارس، به 88 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

فریبرز جوانشیری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با طرح ویژه بازگشایی مدارس توسط سازمان تعزیرات حکومتی، اظهار کرد: طرح ویژه بازگشایی مدارس از تاریخ 15 شهریورماه آغاز و تا اواخر مهرماه ادامه داشت.

وی ادامه داد: در طول این مدت 15 هزار و 435 مورد بازرسی از واحدهای مختلف صنفی داشتیم که از این تعداد 8 هزار و 444 فقره پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور، تصریح کرد: از تعداد 8 هزار و 444 فقره پرونده به 6 هزار و 385 فقره رسیدگی و حکم آنها صادر شده است. همچنین میزان محکومیت متخلفان برای این تعداد پرونده توسط سازمان تعزیرات حکومتی کشور 88 میلیارد و 576 میلیون و 129 هزارو 310 ریال بوده است.

جوانشیری بیشترین میزان جریمه‌ها در طرح ویژه بازگشایی مدارس را مربوط به گرانفروشی دانست.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای ایام محرم سازمان تعزیرات حکومتی طرحی را برای جلوگیری از گران‌فروشی در نظر گرفته است یا خیر، گفت: بله. معاونت حقوقی سازمان تعزیرات کل کشور بخشنامه‌ای را در این راستا به سراسر استان‌ها ابلاغ کرده است.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور، گفت: از تاریخ 6 آبان ماه این طرح ابلاغ شده و تا 17 آبان نیز ادامه دارد. در این طرح گشت‌های سیار سازمان تعزیرات حکومتی در سراسر کشور به ویژه در اصنافی که مربوط به مواد غذایی و ظروف یکبار مصرف است فعال هستند.

انتهای پیام

کد N562381