سازمان ملل اعلام کرد:

کشته شدن 1300 عراقی در جریان خشونت‌ها در ماه اکتبر

عراق,سازمان ملل متحد,كشته,داعش

سازمان ملل اعلام کرد: درگیری‌های مسلحانه و حملات و بمباران در عراق میان نیروهای ارتش این کشور و عناصر تکفیری داعش طی ماه اکتبر به کشته شدن دست کم 1300 عراقی منجر شده است.

سازمان ملل اعلام کرد: درگیری‌های مسلحانه و حملات و بمباران در عراق میان نیروهای ارتش این کشور و عناصر تکفیری داعش طی ماه اکتبر به کشته شدن دست کم 1300 عراقی منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی الوطن العربی، هیات سازمان ملل در عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: دست کم 1273 تن در جریان اقدامات خشونت‌آمیز و تروریستی در طول ماه اکتبر در عراق کشته و 2010 تن دیگر زخمی شدند.

آمارهای منتشر شده از سوی این سازمان حاکی از آن است که 856 شهروند غیرنظامی از جمله 139 نیروی پلیس و همچنین 417 تن از نیروهای ارتش عراق و افراد مسلح وابسته به آن و همچنین نیروهای پیشمرگ در جریان این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

براساس این گزارش، بیش از 2000 شخص نیز در این مدت زخمی شده‌اند.

گزارش سازمان ملل همچنین افزود: 1119 عراقی نیز در جریان درگیری‌های تروریستی در ماه سپتامبر کشته شدند.

آمارهای رسمی وزارتخانه‌های دفاع، کشور و بهداشت عراق نشان داد، 1725 شهروند غیرنظامی و نیروی امنیتی و ارتش در ماه اکتبر کشته و بیش از 2300 تن زخمی شدند.

از سوی دیگر، نیکولای ملادینف، نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق در اظهاراتی خشم شدید خود را نسبت به اقدامات خشونت آمیز و کشتار متوالی اقشار مختلف عراقی به دست گروه تروریستی داعش اعلام کرد و افزود: باید عدالت اجرا شود و محاکمه مجریان این اقدامات تروریستی و اعدام‌های دسته جمعی تضمین شود.

این گزارش بین‌المللی از داده آماری مربوط به استان الانبار در غرب عراق که شاهد درگیری‌های شدیدی میان عناصر تروریستی داعش و نیروهای دولتی است، مستثنا شده است.

گروه تروریستی داعش در ژوئیه گذشته حمله گسترده‌ای را آغاز کرد که در جریان آن کنترل مناطق وسیعی در شمال و غرب عراق از جمله موصل را به دست گرفت. با وجود اینکه نیروهای امنیتی این کشور برخی مناطق را از اشغال این عناصر آزاد کردند اما آنها در بازپس گرفتن شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق، تکریت و فلوجه با دشواری‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند.

انتهای پیام

کد N562375