هشدار آمریکایی‌ها درباره مانورهای اتمی بمب‌افکن‌های روسیه در اقیانوس اطلس

آمريكا,روسيه,ناتو

مقام‌های نیروی هوایی آمریکا نسبت به احتمال انجام مانورهای اتمی توسط بمب افکن‌های روسیه بر فراز اقیانوس اطلس هشدار دادند.

مقام‌های نیروی هوایی آمریکا نسبت به احتمال انجام مانورهای اتمی توسط بمب افکن‌های روسیه بر فراز اقیانوس اطلس هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری اینکویزیت، در 24 ساعت گذشته، روسیه 19 بمب افکن را برای آزمودن توانایی‌های دفاعی ناتو و همچنین تست یک موشک بالستیک به دریای بارنتس در شمال سوئد اعزام کرد.

در سال جاری میلادی ناتو جنگنده‌های خود را برای رهگیری جنگنده‌های روس بیش از 100 بار به پرواز در آورده که سه برابر بیش از سال گذشته میلادی است.

حال مقام‌های نیروی هوایی آمریکا می‌گویند که این اقدامات و تحرکات تلاشی از جانب روسیه برای آزمودن قوای دفاعی ائتلاف ناتو است و همین امر باعث شده تا روسیه هواپیماهای TU95 خود را بر فراز اقیانوس اطلس به پرواز در آورد.

دیوید دپتولا، ژنرال بازنشسته نیروی هوایی آمریکا و رییس سابق اطلاعات نیروی هوایی ایالات متحده به دیلی بیست گفت: این امر می‌تواند به طور حتم وجود داشته باشد که روسیه احتمالا دست به مانورهای اتمی زده است. دور از ذهن نخواهد بود که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در مدت دو سال آینده موضعی کاملا خصمانه و تهاجمی در شرق اروپا بگیرد و برای بازدارندگی ناتو از تهدید اتمی استفاده کند.

در همین حال یک افسر نیروی هوایی آمریکا گفت: احتمال این مساله که روسیه دست به مانورهای اتمی زده باشد باورکردنی نیست. روسیه اخیرا فعالیت‌های نظامی زیادی داشته اما بعید است که به مانور اتمی دست بزند.

پروازهای جنگنده‌های روسیه تنها به شمال آتلانتیک محدود نمی‌شود بلکه آمریکا و کانادا نیز اخیرا گفته‌اند که جنگنده‌هایشان هواپیماهای نظامی روسیه را در آمریکای شمالی رهگیری کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N562361