نظامیان انگلیسی در افغانستان می‌مانند

لندن از افغانستان تحت ماموریت جدید ناتو در این کشور که بر توسعه و تجهیز ارتش و نهادهای مدنی افغانستان متمرکز شده، حمایت خواهد کرد.

لندن از افغانستان تحت ماموریت جدید ناتو در این کشور که بر توسعه و تجهیز ارتش و نهادهای مدنی افغانستان متمرکز شده، حمایت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، ارتش انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: با نزدیک شدن به پایان ماموریت نیروهای بین‌المللی کمک به برقراری امنیت (ایساف) در افغانستان، ارتش انگلیس بر ماموریت جدید ناتو در این کشور یعنی پشتیبانی و حمایت متمرکز شده و به حمایت‌های خود در کمک به توسعه و تجهیز وزارت دفاع افغانستان و آموزش نظامیان ارشد ارتش ملی افغانستان در آکادمی نظامی این کشور ادامه خواهد داد.

ماموریت جدید ناتو تحت عنوان پشتیبانی، در واقع کمک به افغاسنتان در ایجاد وزارت‌خانه و نهادها و تشکیل نیروهای زبده در سطح فرماندهی در میان نیروهای امنیتی این کشور است.

در بیانیه ارتش انگلیس آمده است: از آنجا که ارتش ملی افغانستان توان نظامی خود را در مقابله با شورشیان نشان داده چند صد تن از متخصصان و مربیان انگلیسی در افغانستان و در منطقه کابل باقی خواهند تا به ایجاد و توسعه سیستمی که به دولت افغانستان در برقراری موثر امنیت کمک می‌کند، یاری رسانند.

این در حالی است که بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی اکثریت انگلیسی‌ها اهمیت مشارکت کشورشان در نیروهای ایساف در افغانستان را کم اهمیت دانسته و گفته‌اند که جنگ در افغانستان بیهوده و بی‌ارزش بوده است.

انتهای پیام

کد N562289