"خطر عملیات انتحاری" از سوی هزار سلفی افراطی در آلمان

طبق برآورد رئیس پلیس جنایی فدرال آلمان هم‌اکنون حدود هزار سلفی افراطی در این کشور به سر می‌برند که قابلیت انجام عملیات تروریستی در خاک آلمان را دارند. وی تأکید کرده، آلمان برای مواجهه با تهدیدات امنیتی آماده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) یورگ تسیرکه، رئیس اداره پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA)، درباره حملات انتحاری احتمالی سلفی‌های افراطی در این کشور هشدار داد. وی در گفت‌وگویی که در روزنامه "دی ولت" منتشر شد، اذغان داشت که در حال حاضر بزرگترین تهدیدی که در این راستا متوجه آلمان است، از سوی عاملان انتحاری متعصب انفرادی یا گروه‌های کوچک است.

به گفته این مقام آلمانی، در چهار سال گذشته شمار مجرمان خطرناک که دست به ارتکاب جرایم جدی و سنگین می‌زنند، دو برابر شده است. در سال ۲۰۱۰ تعداد مجرمانی که در این رده دسته‌بندی شدند، ۱۲۰ نفر بوده، در حالی که بنا بر تخمین اداره پلیس جنایی فدرال آلمان، این شمار اکنون به ۲۳۰ تن رسیده است. برآورد می‌شود که مجموع افرادی که در حال حاضر در این دسته قرار می‌گیرند، چیزی نزدیک به هزار نفر هستند.

به گزارش دویچه‌وله به گفته یورگ تسیرکه، در چند سال اخیر پلیس آلمان توانسته است به موقع اجرای چند رشته عملیات انتحاری در کشور را خنثی کند. او اضافه کرد که چند عملیات انتحاری دیگر نیز در این میان ناکام مانده‌اند.

رئیس اداره پلیس جنایی فدرال آلمان تأکید کرد، این کشور برای مقابله با خطراتی که در حال حاضر آلمان را تهدید می‌کنند، آماده است و نهادهای امنیتی با تمام توان در راستای خنثی کردن این خطرات تلاش می‌کنند.

وی اضافه کرد که شهروندان آلمانی نبایستی به خود هراس راه دهند.

پیش از این در روز سه‌شنبه گذشته توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، افراط گرایان را تهدیدی جدی برای این کشور خوانده و گفته بود، هیچگاه شمار این گروه از مظنونان در آلمان به اندازه امروز بالا نبوده است.

انتهای پیام

کد N562247