حماس: حق بازگشت آوارگان به فلسطین غیرقابل چشم‌پوشی است

دایره امور آوارگان در جنبش حماس تاکید کرد که پایبندی به گزینه مقاومت تنها گزینه استراتژیکی است که موجب بازداشتن رژیم صهیونیستی از ادامه تجاوزات علیه ملت فلسطین، بازپس گیری حقوق سلب شده، آزادسازی سرزمین و مقدسات فلسطین و آزادی اسرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دایره امور آوارگان در جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: کسی حق چشم‌پوشی از حق بازگشت آوارگان فلسطینی به شهر و دیار خود را ندارد و این حق ثابت و مقدسی است که نه بر سر آن مذاکره می‌شود و نه ملت فلسطین راه حل های جزئی همچون اسکان و ایجاد میهن جایگزین و غیره را در مورد آن می پذیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس خواستار حمایت از آوارگان فلسطینی در تمامی کشورها، تامین یک زندگی شرافتمندانه برای آن‌ها و دور نگه داشتن آنان از درگیری‌های موجود در برخی کشورها شد.

این جنبش همچنین عموم ملت فلسطین در نوار غزه، کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی اشغالی 48 را به ثبات و پایداری و مقابله با رژیم صهیونیستی و طرح‌های شوم و جنایتکارانه آن فراخواند و از امت اسلامی و عربی نیز درخواست کرد تا برای دفاع از ملت فلسطین و مساله مشروع و عادلانه آن‌ها قیام کنند.

انتهای پیام

کد N562184