کری و عریقات فردا دیدار می‌کنند

یک مقام فلسطینی اعلام کرد، وزیر امور خارجه آمریکا فردا (دوشنبه) با مذاکره‌کننده ارشد فلسطین در مذاکرات صلح خاورمیانه دیدار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک مقام فلسطینی گفت، قرار است جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در دیدار با صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد فلسطینی، راه‌حل‌هایی در مورد پایان یافتن اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی به وی پیشنهاد دهد.

عریقات به دعوت کری به آمریکا سفر می‌کند و وزیر امور خارجه آمریکا امیدوار است درمورد راه‌های پیگیری مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین که ماه‌هاست به بن بست رسیده، با عریقات گفت‌وگوهایی داشته باشد.

یک مقام ارشد تشکیلات خودگردان که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: کری و عریقات در مورد پیشنهادهای متعدد آمریکا برای احیای فرآیند صلح میان اسرائیل و فلسطین با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد. مسلم است که دولت آمریکا به شدت تمایل دارد فلسطین، پایان یافتن اشغالگری‌های اسرائیل را از سازمان ملل درخواست کند.

قرار است کری و عریقات در مورد راه های کاستن از تنش ها در بیت المقدس و نیز اوضاع غزه نیز با یکدیگر به تبادل نظر بپردازند.

آخرین دور از مذاکرات میان اسرائیل و فلسطین در ماه آوریل و پس از 9 ماه گفت‌وگو با میانجیگری آمریکا ناکام ماند.

انتهای پیام

کد N562177