حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا:

احتمالا در جلسه آینده تکلیف رهبری جامعه روحانیت مشخص خواهد شد

جامعه روحانيت مبارز

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز گفت: احتمالا در جلسه آینده تکلیف رهبری جامعه روحانیت مشخص خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: احتمالا در جلسه آینده تکلیف رهبری جامعه روحانیت مشخص خواهد شد. البته چون جلسه بعدی مصادف با عاشوراست ممکن است که بعد از عاشورا جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل شود و یا طبق روال دو هفته بعد در جلسه هفتگی جامعه روحانیت در مورد رهبری جدید این تشکل تصمیم‌گیری شود.

وی درباره ویژگی‌های رهبر اصولگرایان یادآور شد: به طور کلی رهبر اصولگرایان مقام معظم رهبری به حساب می‌آید، اما اگر بخواهیم ایشان را استثنا کنیم و چند قدم پایین‌تر بیاییم جامعتین نقش رهبری اصولگرایان را به عهده دارد.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: در شرایط فعلی حتی‌المقدور باید کسی به عنوان رهبر جامعه روحانیت انتخاب شود که تا حدود زیادی شاخص‌های آیت‌الله مهدوی کنی را داشته باشد. شاید ما نتوانیم در افراد موجود کسی را که همه ویژگی‌های ایشان را دارد، پیدا کنیم، اما شاخص‌های ایمان، تقوا، مقام علمی، مقبولیت اجتماعی، ولایت‌مداری، نفوذ در بین علما و سوابق انقلابی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و شخصی که به آیت‌الله مهدوی کنی از نظر این خصوصیات نزدیک باشد، می‌تواند به عنوان رهبر انتخاب شود.

وی با اشاره به این‌که تشخیص رهبر جدید جامعه روحانیت مبارز به عهده اعضای شورای مرکزی این تشکل اصولگراست، افزود: باید جمع تصمیم بگیرد و رای‌گیری شود تا شخصی از بین اعضای جامعه روحانیت به رهبری برسد. زمان آیت‌الله مهدوی هم مشخص بود که ایشان به چه افرادی عنایت خاص دارند و برای اعضا مشهود است اما فعلا نمی‌توانم در مورد مصداق صحبت کنم چون قبل از رسیدن به نتیجه گفتن این مساله خلاف عرف است.

ابراهیمی در ادامه خاطرنشان کرد: آیت‌الله مهدوی کنی طوری مدیریت می‌کرد که جامعه روحانیت متکی به شخص نبود و جمع تصمیم می‌گرفت. ایشان بعضی اوقات می‌گفت ممکن است نظر من غیر از نظر شما باشد اما هر چه شما تصویب کنید من هم قبول می‌کنم. هر کس هم در جایگاه ایشان قرار بگیرد قطعا به همین نحو مدیریت خواهد کرد.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز در پایان اظهار کرد: معتقدم اگر رویه پیشین ادامه پیدا کند اصولگرایان می‌توانند زیر پرچم جامعتین به وحدت برسند. تا این لحظه و با توجه به اطلاعاتی که ما از جریانات مختلف اصولگرایی داریم جامعتین محور همه اصولگرایان است البته ممکن است برخی تشکل‌ها اختلاف‌نظرهایی داشته باشند که این طبیعی است.

انتهای پیام

کد N561567