امام جمعه موقت سمنان در گفت‌وگو با ایسنا:

نهضت امام حسین(ع) قیام حق علیه باطل زمان بود

امام حسين ع ,محرم

امام جمعه موقت سمنان گفت: نهضت امام حسین(ع)، در واقع یک نهضت و قیام حق علیه باطل بود و در تداوم حرکت همه پیامبران و امامان معصوم صورت گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال احمدپناهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، با بیان اینکه مبارزه حق علیه باطل از آغاز خلقت وجود داشته است، افزود: این مبارزه تا زمانی ادامه دارد که با اراده الهی حق در تمامی عالم هستی غلبه پیدا کند.

وی اظهار کرد: نهضت امام حسین (ع) در تداوم راه انبیاء و اولیاء بود و زمانی که ایشان دیدند دین جدشان پیامبر به انحراف کشیده شده و حاکمیت به دست نااهلان افتاده است و حکومت ولایی که بر دلها بود تبدیل به حکومت اموی و سلطنتی شده است، قیام کرد.

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) قیام حق علیه باطل بود و به این دلیل بود که ماندگار شد، تصریح کرد: قیام ایشان در پاسخ به ندای بشری و حق و حقیقت بود و لذا برای همیشه قیامی مقدس بوده و برای همیشه در دلها ماندگار می ماند.

احمدپناهی در خصوص ویژگی های عزاداری ها برای سید و سالار شهیدان نیز گفت: پیام عزاداری ها باید پیام پیروی و اطاعت باشد.

وی با اشاره به وصیت یکی از شهدای انقلاب که گفتند شهید عزادار نمی خواهد بلکه پیرو می خواهد تصریح کرد: عزاداری ها علاوه بر اینکه باید سبب صفای دل و روح و روان ما باشد باید پیامش پیام اطاعت و پیروی باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی سمنان همچنین گفت: محتوای عزاداری های برای اباعبدالله الحسین باید مطابق با مرام و شخصیت و همچنین منطبق با فلسفه قیام ایشان باشد و در عزاداری ها ذلت و خرافه و موهومه راه پیدا نکند و همراه با گناه نیز نباشد.

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: قالب و شکل عزاداری ها و همچنین استفاده از ابزار عزاداری باید درست باشد و از هرگونه کاری که سبب نارضایتی امام حسین (ع) می شود به دور باشد و زمینه ساز انتقال درسها و خوبی‌های عاشورا شود.

انتهای پیام

کد N561514