افزایش 2 برابری شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی طی 4 سال اخیر

عضو کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از افزایش دو برابری شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین طی چهار سال گذشته خبر داد و نسبت به اقدامات خشونت بار شهرک‌نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "سیز ولنترمن" در جریان کنفرانس مطبوعاتی که در دفتر سازمان ملل در ژنو برگزار شد، به تشریح چهارمین مرحله از گزارش این سازمان درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین پرداخت و گفت: ما به شدت نگران اقدامات خشونت بار شهرک‌نشینان صهیونیست علیه فلسطینان در کرانه باختری و قدس شرقی هستیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم توقف شهرک سازی های جدید رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم هیچ پاسخی به نگرانی‌های ما درباره دو برابر شدن شهرک های صهیونیست نشین نداده است.

ولنترمن خاطر نشان کرد که متاسفانه رژیم صهیونیستی حتی شکنجه فلسطینیان در زندان ها و بازداشتگاه های خود را نیز "جنایت" نمی داند و این در حالی است که سازمان ملل خواستار توقف این روند طی دوره یک ساله شده است.

از سوی دیگر، "نیگل رودلی" رئیس کمسیون حقوق بشر سازمان ملل نیز اظهار داشت که این کمیسیون از رژیم صهیونیستی خواسته است که تحقیقات لازم درباره نقض حقوق بشر در جریان جنگ 51 روزه این رژیم علیه غزه را انجام دهد.

این کمسیون در گزارش خود بر لزوم تحقیق درباره نقض حقوق بشر در جریان جنگ های سال های 2008 ،2009 و 2012 رژیم اشغالگر قدس علیه غزه نیز تاکید کرده است.

گفتنی است که در جریان تجاوز 51 روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه بیش از 2200 فلسطینی به شهادت رسیده و 11 هزار نفر دیگر زخمی شدند. علاوه بر این، در این جنگ هزاران منزل، مدارس و بیمارستان ها و حتی مراکز وابسته به سازمان ملل بمباران و تخریب شدند.

انتهای پیام

کد N561326