ده‌ها زخمی در پی درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینی‌ها در کرانه باختری

فلسطين,اسراييل,تظاهرات

در پی شهادت اسیر آزاد شده فلسطینی درگیری‌های شدیدی در مناطق مختلف کرانه باختری به وقوع پیوست و ده‌ها جوان فلسطینی به ضرب گلوله جنگی و پلاستیکی و گاز اشک‌آور زخمی شدند.

در پی شهادت اسیر آزاد شده فلسطینی درگیری‌های شدیدی در مناطق مختلف کرانه باختری به وقوع پیوست و ده‌ها جوان فلسطینی به ضرب گلوله جنگی و پلاستیکی و گاز اشک‌آور زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، شدیدترین این درگیری‌ها در مناطقی در داخل شهر قدس به وقوع پیوست و چندین فلسطینی از جمله یک خبرنگار بازداشت شدند.

علی‌رغم تلاش‌های پی‌درپی نیروهای رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از وقوع درگیری‌ها با فلسطینی‌ها و اتخاذ تدابیر نظامی شدید توسط نیروهای این رژیم، درگیری‌های شدیدی بلافاصله پس از نماز جمعه به وقوع پیوست.

یک شهرک‌نشین صهیونیست جمعه شب در قدس دو فلسطینی را زیر گرفت و این دو شخص بر اثر این اقدام شهرک‌نشین صهیونیست مجروح شدند.

در همین حال درگیری‌های شدیدی در شهر رام‌الله به وقوع پیوست که شدیدترین این درگیری‌ها در نزدیکی مرکز ایست بازرسی قلندیا در میان رام‌الله و قدس رخ داد.

صدها جوان فلسطینی در پی فراخوان جنبش حماس تظاهراتی را در حمایت از مسجد الاقصی برگزار کرده و با سربازان رژیم صهیونیستی درگیر شدند.

جوانان فلسطینی توانستند برج نظامی را که در اطراف ایست بازرسی رژیم صهیونیستی قرار داشت، آتش بزنند.

این در حالی بود که نیروهای رژیم صهیونیستی گلوله جنگی و گلوله پلاستیکی و گاز اشک‌آور شلیک کردند که به زخمی شدن ده‌ها تن انجامید و یک تن یکی از چشمان خود را از دست داد و سه تن نیز به ضرب گلوله جنگی زخمی شدند.

منابع پزشکی در رام‌الله اعلام کردند که در جریان درگیری‌ها در روستای نبی صالح یک کودک و یک جوان به ضرب گلوله جنگی زخمی شدند.

در همین حال و در پی سرکوب راهپیمایی هفتگی بلعین ده‌ها فلسطینی و حامیان خارجی فلسطینی‌ها بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور آسیب دیدند.

همچنین درگیری‌هایی در دو روستای نعلین و عابود و در شهرک الرام در نزدیکی رام‌الله گزارش شده است.

در همین راستا و در پی فراخوان جنبش حماس درگیری‌هایی در چندین منطقه در شهر الخلیل به وقوع پیوست.

در استان بیت لحم نیز درگیری‌های شدیدی با سربازان رژیم صهیونیستی در چندین منطقه به وقوع پیوست. نیروهای رژیم صهیونیستی شمال کرانه باختری نیز راهپیمایی روستای کفر قدوم را سرکوب کردند. در شهر نابلس نیز راهپیمایی در حمایت از ساکنان شهر قدس برگزار شد.

انتهای پیام

کد N561083