ظریف:

دخالت خارجی منشاء تروریسم و افراط در منطقه است

سیاست خارجی

همه ما باید به برقراری صلح و ثبات در افغانستان کمک کنیم تا افغانستان به آرزویی که مردم این کشور سال‌ها انتظار تحقق آن را دارند، برسند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تهدیدات منطقه از قبیل تروریسم و افراط‌گرایی ناشی از دخالت‌های سیاسی خارج از منطقه بوده است.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در اجلاس روند استانبول درباره افغانستان با تبریک تشکیل دولت وحدت ملی به مردم افغانستان گفت‌: تهدیدات منطقه از قبیل تروریسم و افراط‌گرایی ناشی از دخالت‌های سیاسی خارج از منطقه بوده است.

وزیر امور خارجه کشورمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان را یکی از راه‌های از بین بردن رشد افراط‌گرایی بیان کرد.

وی خاطر نشان کرد: نباید ملت‌های منطقه که درگیر این مشکلات هستند تنها باشند و حل این مشکلات نیازمند راه‌حل جهانی و مشارکت همه کشورهای جهان است.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان با بیان اینکه باید نسبت به حل این مشکلات نگاه واقع بینانه‌ای داشت، تصریح کرد: نگاه به مسائل و مشکلات گذشته منطقه می‌تواند در پیدا کردن راه حل‌های مناسب راهگشا باشد.

وی افزود‌: بیشتر مسائل و مشکلات موجود منطقه در نتیجه دخالت‌های آشکار برخی کشورها شکل گرفته است.

وزیر امور خارجه کشورمان بر همکاری کشورهای منطقه و جامعه جهانی برای حل مشکلات افغانستان از جمله تروریسم‌، افراط‌گرایی و مواد مخدر تاکید کرد.

وی گفت: افغانستان در حال حاضر بیش از هر چیزی نیازمند صلح و ثبات است و تحقق این مهم تنها با تلاش و کوشش همه کشورهای منطقه امکان پذیر است.

ظریف اظهار کرد: همه ما باید به برقراری صلح و ثبات در افغانستان کمک کنیم تا افغانستان به آرزویی که مردم این کشور سال‌ها انتظار تحقق آن را دارند، برسند.

کد N560885