کمیته حقوق بشر محاکمه سران رژیم صهیونیستی را خواستار شد

رژيم صهيونيستي,فلسطين

کمیته حقوق بشر سازمان ملل بر ضرورت تحقیق فوری رژیم صهیونیستی در زمینه جنایت‌هایی که طی سه جنگ اخیر علیه غزه مرتکب شده و تحویل فرماندهان نظامی صهیونیستی شرکت کننده در جنگ به دادگاه‌های بین المللی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این کمیته در گزارشی که شامگاه پنجشنبه در کنفرانسی خبری در ژنو ارائه کرد، تصریح کرد که حملات زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی به باریکه غزه در جنگ اخیر موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از افراد بی گناه به ویژه زنان و کودکان شده است.

کمیته مذکور که متشکل از کارشناسان مستقل به ریاست نایجل رودلی، کارشناس انگلیسی است، خواستار لغو فوری محاصره نوار غزه شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین کمیته حقوق بشر سازمان ملل هم‌چنین خواستار توقف شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، توقف مصادره اراضی فلسطینیان به منظور توسعه شهرک‌ها، پایان دادن به تمامی شیوه‌های خشونت علیه فلسطینیان و اتخاذ سیاست‌هایی برای توقف تجاوزات شهرک نشینان صهیونیست شد.

این کمیته تاکید کرد که تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری و دیگر اراضی اشغالی و کوچاندن اجباری فلسطینیان باید سریعا متوقف شود.

بر اساس گزارش این کمیته شهرک سازی رژیم صهیونیستی در 4 سال گذشته افزایش بی سابقه‌ای داشته و باید هرچه سریع تر متوقف شود.

کمیته مذکور همچنین خواستار توقف سیاست بازداشت موقت فلسطینیان شد و نسبت به ادامه بازداشت‌ها در اراضی اشغالی ابراز نگرانی کرد.

کمیته حقوق بشر سازمان ملل خواستار احترام به حقوق فلسطینیان در اراضی اشغالی و نوار غزه و آزادی تردد فلسطینیان شد.

انتهای پیام

کد N560796