شورای دولتی اسپانیا علیه قانون اساسی جدید کاتالونیا رای داد

کمیسیون دائم شورای دولتی اسپانیا علیه برگزاری رای گیری برای تعیین قانون اساسی جایگزین پیشنهادی توسط دولت منطقه‌ای کاتالونیا، پس از صرف نظر کردن از برگزاری رفراندوم استقلال این منطقه از اسپانیا رای داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، این تصمیم توسط شورای دولتی اسپانیا یک روز پس از آن اتخاذ شد که کمپینی برای رایزنی رسمی درباره برگزاری رای گیری درباره قانون اساسی جایگزین بجای برگزاری رفراندوم استقلال در 9 نوامبر سال جاری میلادی در کاتالونیا آغاز شد.

شورای دولتی اسپانیا به درخواست ماریانو راخوی، نخست وزیر این کشور این تصمیم را اتخاذ کرد که دولتش امروز (جمعه) علیه این کمپین در دادگاه قانون اساسی درخواست ارایه می‌دهد.

راخوی پیشتر گفته بود که این کمپین با شرایط ضروری دموکراتیک کشور هماهنگی ندارد.

درخواست انتخابات برای تعیین قانون اساسی جایگزین که قرار است به جای رفراندوم استقلال کاتالونیا در 9 نوامبر برگزار شود، از جانب آرتور ماس، رئیس دولت منطقه‌ای کاتالونیا و پس از صرف نظر کردن از برگزاری رفراندوم مطرح شده است.

آرتور ماس پس از آنکه دادگاه قانون اساسی اسپانیا در 29 سپتامبر رای به غیر قانونی بودن این رفراندوم داد از برگزاری آن صرف نظر کرد.

انتهای پیام

کد N560701