تحلیل نایب رئیس مجلس از اسیدپاشی ها: می خواهند یک بحث سیاسی به وجود بیاورند

نسیم آنلاین نوشت:

برنامه این هفته دیروز امروز فردابا حضور مهندس محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به بررسی موضوع اسیدپاشی در اصفهان پرداخت.
محمدرضا باهنر در ابتدای این برنامه ضمن مشمئز خواندن عمل اسیدپاشی، گفت: عامل این جنایت هر کس که باشد بوئی از انسانیت نبرده است چه رسد به اینکه بخواهیم اسم چنین فردی را مسلمان بگذاریم.
او ضمن اشاره به اینکه در کشور هفتادو چند میلیونی هر از چند گاهی اتفاقی بوجود می آید و شاید هیچ زمانی نشود بروز چنین حوادثی را به صفر رساند، عنوان کرد: اگر بخواهیم قضاوت کلی نسبت به فضای امنیتی و سلامت روانی کشور داشته باشیم قاعدتا تحلیل گران حوادث اجتماعی باید روند ها و فرآیند ها را مورد مطالعه قراردهند.
باهنر با تاکید بر اینکه اسیدپاشی یک جنایت فجیع است که مقامات امنیتی حتما باید کمک کنند و این جانی را به چنگال عدالت بسپارند، گفت: من فکر میکنم دراین میان اتفاق دیگری افتاده که روان جامعه را مکدر کرده است و آن هم به اصطلاح آقایان رسانه ای درشت کردن و بزرگ نمائی خبراست.
او به قتل های انجام شده از سوی فردی که سالها قبل به خفاش شب معروف شده بود اشاره کرد و گفت : متاسفانه این جریان به قدری از سوی رسانه ها بزرگ نمائی شده بود که اگر در آن دوران کسی برروی قضیه متمرکز می شد یک خفاش شب پشت سرخودش حس می کرد.
نائب رئیس مجلس ضمن تاکید این مطلب که اسیدپاشی اصفهان امر بسیار تلخ و مشمئز کننده است وعامل این جنایت باید به سرعت پیدا و محاکمه شود تا به سزای اعمالش برسد، بیان کرد: رسانه های خارجی در این قضیه بسیار تخته گاز حرکت کردند تا جائی که متصور می شود شاید این قضیه یک طراحی روشن و ازپیش طراحی شده بوده است آن هم با همزمانی این قضیه با بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر که از احکام مسلم دینی و روشن قانون اساسی است؛ بنابراین همزمانی این دو قضیه این ظن را قوی می کند که شاید این موضوع( اسیدپاشی) با توجه به هجمه عظیم رسانه های خارجی از پیش طراحی شده باشد.
باهنر با اشاره به اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در حیطه وظایف خود که مامور به بررسی موضوع اسید پاشی شده است، یادآورشد: بحمدالله سیستم امنیتی کشور مجهز است و از این منظر امیدواری بالائی برای زودتر به سرانجام رسیدن این بحث و پیدا شدن عوامل اسیدپاشی در اصفهان وجود دارد.
او درپاسخ به سوال رنجبران در خصوص اینکه آیا بحث اسیدپاشی ذاتا سیاسی بوده یا با ورود مسئولان ارشد قوا به آن، این بحث سیاسی شده است، گفت: اصل اقدام یک اتفاق بود و خبری که در رسانه منتشر شد یک اتفاق دیگر بود و متاسفانه اولین خبری که دراین زمینه منتشر شد با جهت گیری وتحلیل همراه بوده است که این موارد ظن را به سمتی می برد که اسید پاشی برنامه ریزی شده صورت گرفته است.
باهنر درهمین زمینه گفت: روزهای اول فکر کردند که این موضوع یک مسئله عادی است و برفرض هم اگر کسی بخواهد از آن سوء استفاده سیاسی کند یک مقوله ای است یک و بده بستانی انجام می شود و یک فرد یا عده ای می توانند از این منظر درآمد سیاسی داشته باشند و یا پولی به حساب پس انداز سیاسی شان ریخته شود؛ اما بعد که شیپورهای جنگ جدی از سوی رسانه های ضد انقلاب آغاز شد افکار عمومی کشور ما به سرعت متوجه شدند که قضیه یک توطئه است و یک خبر بسیط جنائی نیست چرا که با خواندن صفحه حوادث روزنامه شاهدیم که هر از چند گاهی جنایتی می شود و عوامل آن هم دستگیر می شوند اما همزمانی این قضیه با مطرح شدن طرح امر به معروف در مجلس نشان می دهد که خواسته اند تا یک بحث سیاسی بوجود بیاورند.
نائب رئیس مجلس ضمن اشاره به اشراف مجلس به اخبار کشور، گفت: به حمدالله فضای کشوربه سرعت و جدیت آرام شده است و فضای جامعه ازآن روان پریشانی که میخواستند ایجاد کنند آرام شده است و همه مسئولین یک صدا خواستار مجازات جانی اسید پاشی شده اند و این همدلی خودش باعث آرام شدن فضا شده است.

 

45231

 

کد N560679