طاهر القدری پاکستان را ترک کرد

روحانی مخالف دولت پاکستان که قریب به دو ماه در اعتراضات خیابانی به سر می‌برد، کشور را ترک کرد و با این کار گمانه زنی‌هایی را بر جای گذاشت مبنی بر اینکه با نخست وزیر توافق کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، طاهر القدری، رهبر حزب جنبش عوامی پاکستان پیش از عزیمت از پاکستان و آغاز یک سفر خارجی گفت: این سفر با هدف جمع آوری پول و تامین مالی برای حزب صورت می‌گیرد.

این روحانی که در کانادا مستقر است، گفت: تحصن حزب جنبش عوامی پاکستان یک آگاهی و هوشیاری سیاسی را در میان اعضای حزب و افراد جامعه پاکستان ایجاد کرد و این تغییر پس از سفرم در صحنه سیاست ملی کشور رخ می‌نمایاند.

این روحانی اعلام کرده که 17 نوامبر سال جاری میلادی به پاکستان باز می‌گردد.

حزب مخالف مردم پاکستان به این مسئله مظنون است که این روحانی تحصن خود را تمام کرده و پس از توافق با برادران نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، کشور را ترک گفته است.

راجه ریاض، یکی از رهبران ارشد حزب مخالف مردم پاکستان مدعی شد: طاهر القدری 65 کرور روپیه از حزب مسلم لیگ – شاخه نواز برای پایان دادن به تحصن دریافت کرده است. دولت هم‌چنین 40 مورد از پرونده‌های قضایی را که علیه این روحانی بودند، با این تبانی لغو می‌کند.

اما این روحانی هرگونه تبانی با دولت را رد کرده و می‌گوید: اگر کسی تبانی مرا با دولت ثابت کند، حاضرم پنج کرور روپیه به او بدهم.

این روحانی ادامه داد: فعالان حزب و اعضای آن در طول 70 روز تحصن معجزه آفریدند و با وجود تمام سختی‌ها به ویژه از 30 تا 31 اوت به تحصن در اسلام آباد ادامه دادند.

انتهای پیام

کد N560661