ادامه درگیری‌ها در بنغازی لیبی/ شمار کشته‌ها به 214 تن رسید

آفريقا,ليبي

منابع لیبیایی از کشته شدن 13 تن دیگر در درگیری‌های شهر بنغازی و ورود نظامیان وابسته به خلیفه حفتر و ارتش لیبی به این شهر خبر دادند.

منابع لیبیایی از کشته شدن 13 تن دیگر در درگیری‌های شهر بنغازی و ورود نظامیان وابسته به خلیفه حفتر و ارتش لیبی به این شهر خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، یک منبع پزشکی در شهر بنغازی اعلام کرد که روز پنج شنبه 13 جسد که هویت هفت مورد آنها شناسایی نشده است، توسط هلال احمرلیبی از نقاط مختلف این شهر جمع آوری و به این مرکز انتقال داده شد. از صبح روز پنج شنبه درگیری‌های شدید خیابانی در نقاط مختلف شهر بنغازی به خصوص در محله‌های الحدائق، بوهدیمه، سلمانی، راس عبیده و الصابری درجریان است.

بنا به گفته منابع دولتی در لیبی یگان‌هایی از ارتش توانسته‌اند وارد شهر بنغازی که در تصرف افراط‌گرایان اسلام‌گراست بشوند و درگیری‌های شدیدی میان دو طرف رخ داده است. از آغاز درگیری‌ها در بنغازی از اواسط ماه اکتبر، 214 تن کشته شده‌اند.

تا کنون جنگنده‌های لیبی بارها مواضع افراط‌گریان را در بنغازی بمباران کرده‌اند. در گیری‌های خیابانی میان گروه‌های مختلف بنغازی نیز مدت‌هاست ادامه دارد.

در همین حال یک کامیون مملو از مهمات با شلیک ارتش لیبی در ورودی شهر بنغازی منفجر شد. ارتش معتقد است که راننده کامیون که فردی غیر لیبیایی است و دستگیر شده در حال انتقال حجم زیادی مهمات و موشک برای افراد مسلح افراطی در شهر بنغازی بوده است.

انتهای پیام

کد N560618