۱
رئیس کل دادگستری لرستان:

امر به معروف یک حرکت اجتماعی جهانی است

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
امر به معروف و نهي از منكر

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: امر به معروف یک حرکت اجتماعی جهانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بدری در همایش امر به معروف ونهی از منکر، افزود: بر طبق اصول مسلم شرع و قانون اساسی و بخصوص اصل هشتم قانون اساسی امر به معروف ونهی از منکر جز اولین اصول قانونی حکومت اسلامی است و مساعدت و همکاری رسانه‎ها و هیات‌های مذهبی در اجرای این فریضه الهی بسیار مهم است.

رئیس شورای قضایی استان با بیان این که زمانی انتظارات ما از ستاد امر به معروف و نهی از منکر محقق می‎شود که مقررات امر به معروف و نهی از منکر جنبه قانونی به خود بگیرد، اظهار کرد: خوشبختانه مجلس طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را در دستور کار خود قرار داده است که اکنون در دست تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

بدری با بیان این که در قسمت‎هایی از این قانون، پشتیبانی‎های قانونی برای مأموران امر به معروف و نهی از منکر پیش‎بینی شده است، تصریح کرد: در این قانون نهادی تعیین شده که اگر به آمران به معروف و ناهیان از منکر آسیب جسمی وارد شود، مورد پوشش قانون جامع ایثارگران قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: امر به معروف فقط مختص به کشور ما نیست و یک حرکت اجتماعی جهانی است که در تمام دنیا فرهنگ شده و سازمان‎های مردم نهاد برای این کار تاسیس شده است، منتها ملاک ارزش‎ها در کشورها متفاوت است.

وی گفت: تکریم ارباب رجوع و حفظ بیت‎المال از دیگر مباحث مطرح شده در قانون امر به معروف و نهی از منکر است و در این قانون، امر به معروف و نهی از منکر زبانی وظیفه مأموران امر به معروف و نهی از منکر و جز وظایف حکومت است، اما در همه حال باید حریم خصوصی مردم رعایت شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.