اسرائیل سفیرش را از سوئد فراخواند

رژیم صهیونیستی در اعتراض به به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط استکهلم، سفیر خود را از سوئد فراخواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ای.پی.ای، پال هیرش‌سون، سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت، سفیر اسرائیل برای رایزنی فراخوانده شده است اما از ذکر این مسئله که چه مدت این سفیر در اسرائیل می‌ماند، خودداری کرد.

وی ادامه داد: این اقدام از جانب تل‌آویو در اعتراض به اقدام دولت سوئد در به رسمیت شناختن کشور فلسطین صورت گرفته است.

پیشتر آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی این اقدام دولت سوئد را «تصمیمی منحوس» و در راستای تقویت عناصر افراط‌گرا توصیف کرده بود.

دولت سوئد روز پنج‌شنبه رسما فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت و اسرائیل را از این مساله مطلع ساخت. مارگت والستروم، وزیر خارجه سوئد با اعلام این خبر گفت: دولت تصمیم گرفت که کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد و این اقدام گامی مهم در تایید حق فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت‌شان است.

وی افزود: دولت استکهلم معتقد است که معیارهای بین‌المللی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین ایجاد شده است؛ یعنی یک سرزمین حتی بدون ترسیم خطوط مرزی و یک ملت و دولت وجود دارد و این برای تشکیل کشور کافی است. امیدواریم که دیگران نیز این راه را دنبال کنند.

به نوشته روزنامه هاآرتص، استفان لوون، نخست‌وزیر سوئد در جریان مراسم تحلیف خود در اوایل ماه جاری میلادی در خصوص سیاست خارجه دولتش گفته بود سوئد کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد و اسرائیل از این مساله بسیار خشمگین شد و سفیر سوئد در تل‌آویو را احضار و به شدت نسبت به این اقدام اعتراض کرد.

انتهای پیام

کد N560544