حجت الاسلام سید احمد خاتمی در سخنرانی احیای امر به معروف و نهی از منکر:

تلنگر به مرتکبان منکر، بدون اجازه قانون جایز نیست و خود منکر است

سیاست داخلی,سید احمد خاتمی

دشمن بر آن است که چهره امر به معروف را خشن جلوه دهد و از این راه این فریضه الهی را منزوی کند در حالی که دستور قرآن این است که امر به معروف با برخورد نرم، مهربانانه،‌ کرامت‌آمیز و اقناعی انجام گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در سخنرانی با محور احیای امر به معروف و نهی از منکر که در میدان امام حسین برگزار شد، با بیان اینکه عامل یا عوامل اسیدپاشی اصفهان چهره نظام را موحش جلوه دادند، بیان کرد: نظام باید حق خود را از آنها بگیرد و آنها را مجازات کنند.

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: دشمن بر آن است که چهره امر به معروف را خشن جلوه دهد و از این راه این فریضه الهی را منزوی کند در حالی که دستور قرآن این است که امر به معروف با برخورد نرم، مهربانانه،‌ کرامت‌آمیز و اقناعی انجام گیرد. بسیاری از کسانی که مرتکب منکر می‌شوند نسبت به آن منکر ناآگاه هستند و بنابراین امر به معروف باید به شیوه مهربانانه انجام شود.

مرتکب منکر بیمار است بنابراین با بیمار با خشونت رفتار نمی شود. امر به معروف و نهی از منکر با مهر و کرامت عجین شده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی با تاکید بر اینکه اسیدپاشی اصفهان نمی‌تواند کار یک انسان باشد، اضافه کرد:‌ مغرضان خارجی این حادثه را به متدینان نسبت دادند و عمال خائن آنها در کشور در این دروغ دمیدند. برخی رسانه ها و روزنامه ها این جنایت را به آمران به معروف منتسب کردند که این جنایت، جنایت کمی نبود. زیرا در این مسئله پای جناح و بازی سیاسی در کار نبود.
وی در ادامه بیان کرد: آنجا که برای امر به معروف به اقدام عملی نیاز است باید این اقدام با حکم قاضی انجام بگیرد. یک تلنگر به مرتکبان منکر بدون اجازه قانون جایز نبوده و خود منکر است.

کد N560316