۲

عفو بین‌الملل: شبه نظامیان لیبی مرتکب جنایات جنگی شده‌اند

  • ۳بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه
عفو بين‌الملل,جنايت,ليبي

عفو بین‌الملل امروز (پنجشنبه) گفت: نیروهای شورشی و حامیان دولت لیبی مرتکب جنایات جنگی از جمله شکنجه زندانیان و همچنین هدف گرفتن غیرنظامیان شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، عفو بین‌الملل گفت: شبه نظامیان در غرب لیبی بی‌اعتنایی شدید به تلفات غیرنظامی را نشان دادند و آن‌ها به پرتاب کورکورانه آتش‌های توپخانه‌ای به مناطق غیرنظامی پرجمعیت و تخریب خانه‌ها و بیمارستان‌ها متهم هستند.

معاون رئیس برنامه خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل گفت: در لیبی امروز حکومت قانون وجود ندارد و هر کسی که اسلحه به دست دارد حکومت می‌کند گروه‌های مسلح و شبه نظامیان افسار گسیخته شده‌ و حملات کورکورانه به مناطق غیرنظامی صورت می‌دهند و مرتکب نقض‌های گسترده از جمله جنایات جنگی به همراه بخشودگی از مجازات شده‌اند.

انقلاب سال 2011 میلادی که باعث سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی شد و مقامات این کشور نتوانستند بر شبه نظامیان حاکم شده و شورش آن‌ها را سرکوب کنند.

سازمان ملل اوایل ماه جاری میلادی خواستار آتش‌بسی میان نیروهای تحت حمایت دولت و شبه نظامیان افراطی در بنغازی و غرب لیبی شد اما مبارزات همچنان ادامه دارد.

عفو بین‌الملل گفت: اعضای ائتلاف شبه نظامی فجر لیبی که در پایان اوت سال جاری میلادی طرابلس را تصرف کرده‌اند و گروه‌های حامی دولت در شهر زنتان به سمت مناطق غیرنظامی تیراندازی کرده و در آدم ربایی‌های تلافی جویانه دست دارند.

این مقام مذکور افزود: شبه نظامیان از هر دو طرف در این درگیری راکت‌های گراد و تسلیحات توپخانه‌ای به مناطق غیرنظامی پرجمعیت پرتاب کرده‌اند.

وی افزود: به خاطر عدم مجازات وضعیت حقوق بشر در لیبی سیر نزولی خود را ادامه داده و این در حالی است که جهان نیز چشم خود را بر این آشوب‌ها بسته است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.