بارزانی: اگر لازم باشد نیروهای بیشتری به کوبانی می‌فرستیم

داعش,بارزانی,كوباني

رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: نیروهایی که به کوبانی سوریه رفته‌اند تنها برای پشتیبانی هستند و اگر شرایط ایجاب کند نیروهای بیشتری را به کوبانی اعزام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در خصوص ورود نیروهای پیشمرگ کرد به کوبانی اعلام کرد: حملات و جنایات فجیع گروه تروریستی داعش مقابل مردم کرد به خوبی نشان می‌دهد که تندروی‌های آنان تنها بعد دینی ندارد بلکه بیشتر اعضای این گروه تروریستی همزمان مواضع افراطی دینی و قومی را در پیش گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: ورود پیشمرگ‌ها به کوبانی بدون موافقت ترکیه و هماهنگی با آمریکا امکان پذیر نیست.

بارزانی اظهار کرد: جان کری، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی که با من داشت، اعلام کرد که برای جلب موافقت ترکیه برای اعزام نیروهای پیشمرگ از طریق خاک ترکیه در تلاش است.

بارزانی اظهار کرد: در پی نشست‌های سه جانبه با ترکیه و مسئولان آمریکا ترکیه به طور رسمی اعلام کرد که با ورود نیروهای پیشمرگ به کوبانی از طریق خاک خود موافقت کرده و برای این امر وارد عمل خواهد شد.

وی افزود: ما در تماس با رهبر حزب اتحادیه دموکرات کرد سوریه آمادگی خود را برای اعزام نیروهای بیشتر به کوبانی اعلام کردیم.

بارزانی افزود: اتحادیه دموکرات کرد سوریه در پاسخ گفت که به نیروهای مدافع نیاز ندارد بلکه به نیروهای پشتیبانی نیازمند است به همین خاطر ما تصمیم داریم نیروهای پشتیبانی بیشتری از پیشمرگ‌ها را به کوبانی بفرستیم.

بارزانی تاکید کرد: نیروهای پیشمرگی که به سمت کوبانی رفتند تنها نیروهای پشتیبانی هستند و اگر شرایط میدانی اقتضا کند و از ما درخواست کمک کنند نیروهای بیشتری به آنجا اعزام خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N560268