امیدواری سازمان ملل درباره تشکیل دولت یمن / شناسایی 2 گروهک تروریستی

تروريسم,سازمان ملل متحد,يمن

فرستاده سازمان ملل به یمن در پی امضای توافقنامه آتش‌بس و جمع آوری چادرهای حوثی‌ها در سطح پایتخت، نسبت به تشکیل دولتی از افراد با کفایت ابزار امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، جمال بن عمر، فرستاده سازمان ملل به یمن ضمن ابراز امیدواری نسبت به تشکیل دولت آتی که پیش‌بینی می‌شود هر چه سریعتر تشکیل شود و با اشاره به پاسخ مثبت تمام طرف‌های سیاسی کشور اعلام کرد که مذاکرات میان طرفین همچنان ادامه دارد.

فرستاده سازمان ملل تاکید کرد که تشکیل دولتی از افراد شایسته بخشی از توافق صلح میان ریاست جمهوری یمن و احزاب سیاسی و حوثی‌ها بوده است.

منابع اعلام کردند که سران سیاسی یمن با بیان حمایت از دولت برای اجرای بندهای این توافقنامه عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری کشور و خالد بحاح نخست وزیر را به تشکیل دولتی از افراد شایسته مکلف کردند.

در همین راستا منابع اعلام کردند که حوثی‌ها نیز چادرهای خود رادر صنعاء جمع کردند.

حوثی‌ها پس از اعلام جمع آوری چادرهای خود در صنعاء اعلام کردند که خواهان اجرای بندهای توافقنامه مشارکت هستند.

از سوی دیگر، دستگاه امنیت ملی یمن در پی تعقیب و شناسایی گروه تروریستی که در سربریدن سربازان یمنی در حضرموت دست داشتند تعدادی از اعضای این گروهک تروریستی را بازداشت کرد.

به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، یک منبع مسئول در دستگاه امنیتی اعلام کرد: دستگاه امنیتی در عملیات گسترده‌ای که در پایتخت یمن اجرا کرد توانست "ابوحمزه الشروری" عضو گروهک تروریستی که در حادثه سر بریدن سربازان استان حضرموت دست داشت را بازداشت کند.

دستگاه امنیتی یمن همچنین طی این عملیات توانست دو تروریست به نام‌های "ابومازن الشروری" و "ابوسلامة" را بازداشت کند.

این منبع اعلام کرد: دستگاه امنیت ملی مبارزه با تروریسم و حفظ امنیت ملی شهروندان همچنین یک گروه تروریستی دیگر را شناسایی کرد که سرکرده آن به نام محمد احمد علی الریمی معروف به ابوعطا طی این عملیات بازداشت شد. این گروه در عملیات تروریستی در میدان التحریر دست داشت که چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.

دستگاه امنیت ملی یمن اعلام کرد که با بازداشت یک تروریست دیگر به نام "عادل الریمی" عملیات‌هایی را که گروهک تروریستی وابسته به آن ترتیب داده بود با شکست رو به رو شد.

انتهای پیام

کد N560137