شیرزاد در گفت‌وگو با ایلنا:

اصول‌گرایان از انعطاف‌پذیری اصلاح‌طلبان درس بگیرند

سیاست داخلی,احمد شیرزاد

عده‌ای بدون ترس از خدا، انسان‌های آزادی را که در هیچ دادگاهی محاکمه نشده‌اند در رسانه‌های مختلف از جمله رسانه ملی به فتنه‌گر بودن متهم می‌کنند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: عده‌ای بدون ترس از خدا انسان‌های آزادی را که در هیچ دادگاهی محاکمه نشده‌اند در رسانه‌های مختلف از جمله رسانه ملی به فتنه‌گر بودن متهم می‌کنند.

احمد شیرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۵ سال از حوادث سال ۸۸ عده‌ای که نماد تغییرناپذیری هستند، همچنان تلاش می‌کنند که بر طبل فتنه بکوبند، گفت: انعطاف و نرمشی در صحبت‌های این عده وجود ندارد و دایره لغات آن‌ها از چند لغت فرا‌تر نمی‌رود. علاوه بر این دایره تفکراتشان نیز در همین حد بسته است.

وی با بیان اینکه در هیچ کجای قوانین ما عنوانی از فتنه نیامده است، گفت: متاسفانه امروز علی‌رغم این مسئله، عده‌ای با عنوان فتنه‌ گروهی را محکوم می‌کنند و بدون ترس از خدا انسان‌های آزادی را که در هیچ دادگاهی محاکمه نشده‌اند در رسانه‌های مختلف از جمله رسانه ملی به فتنه‌گر بودن متهم می‌کنند.

شیرزاد افزود: تاریخ سیاسی کشور ما از سال ۸۸ تا ۹۳ یک دوره پنج ساله را طی کرده است. در این سال‌ها تحولاتی رخ داده که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. در این دوران بسیاری از گفتمان‌ها تغییر پیدا کرد؛ به گونه‌ای که در ۵ سال اخیر در جریان اصلاحات نیز شاهد تغییراتی در برخی رویکرد‌ها بودیم.

وی ادامه داد: انعطاف‌پذیری اصلاح‌طلبان رمز موفقیت آنهاست. اگر ما به عنوان جریان اصلاحات روی بحث حوادث ۸۸ توقف می‌کردیم، دیگر شاهد پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نبودم. اصول‌گرایان نیز باید از این انعطاف‌پذیری اصلاح‌طلبان درس بگیرند.

شیرزاد با اشاره به اینکه برخی مسائل در کشور باید به فراموشی سپرده شود، گفت: ما قرن‌ها فرصت داریم که به نقد گذشته بپردازیم، اما اصول‌گرایان بدانند که تکیه بیش از حد روی لغاتی مثل فتنه به ضرر خودشان است، چراکه این ادبیات دیگر در بین افکار عمومی و فرهیختگان کشور اقناع‌کننده نیست و یک فضای رعب‌آور را توسط آن‌ها می‌سازد.

وی گفت: واقعیت امروز نشان می‌دهد که ما وارد دوره‌ای از اعتدال شده‌ایم و اقتضائات زمان این است که بیش از اختلافات به مشترکات خود نگاه کنیم.

کد N560093