فیروزآبادی در جمع مدیران وزارت اطلاعات: تعامل نهادهای دفاعی و اطلاعاتی، کشور را از غافلگیری حفظ کرده

تسنیم نوشت:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تعامل و تعاون دو نهاد دفاعی و اطلاعاتی همواره کشور را از غافلگیری و بحران امنیتی حفاظت کرده و امکان ضربه‌پذیری آن را دفع کرده است.

سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نشست مدیران وزارت اطلاعات حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره با آیه «هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ الْمُتَکَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا یُشْرِکُونَ»(سوره حشر آیه 23) به شرح ویژگی‌های خداگونه نیروهای اطلاعاتی و حاکمیتی پرداخت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: «هوالملک» یعنی خداوند حاکم است؛ ما دستگاه‌های حاکمیتی، نیروهای اطلاعاتی و نظامی باید در خدمت او باشیم. «القدوس» یعنی خداوند متعال کارش درست است؛ ما نیز باید کارمان درست باشد. «السلام» خداوند با همه روی محبت و رحمت دارد ما نیز باید محبت و رحمت داشته باشیم. «المومن» خداوند مومن و ایمن‌کننده است؛ ما نیز باید ایجاد امنیت کنیم. «المهیمن» خدا دیده‌بان است؛ شما نیز دیده‌بان هستید. «العزیز» خدا قدرتمند و شکست‌ناپذیر است؛ شما نیز در قدرتمندی و شکست‌ناپذیری مانند خدا بشوید. «الجبار» خدا جبران‌کننده است. به شکسته‌بند جبار می‌گویند. خدا دل‌های شکسته را جبران و گناهان را پاک می‌کند. گناه را می‌بخشد. «سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا یُشْرِکُونَ» خدا پاک است، کارش درست است. این حرف‌هایی که مشرکین می‌گویند به خدا نمی‌چسبد.

سرلشکر فیروزآبادی این آیه را، آیه وزارت اطلاعات دانست و افزود: یعنی سر تا پای ما قدم روی مسیری که خدای متعال او را در کلام وحی صادر کرده است. کلام وحی یک سر ندارد، این سر بشری آن است که به رسول اکرم(ص) نازل شده است. در همین که شما می‌بینید و می‌شنوید آن سر دیگر ان ملیک مقتدر است، یعنی از جانب خدا نازل می‌شود. تو می‌بینی به تو می‌رسد. وقتی یک آیه کلام خدا را نگاه می‌کنید عمق دارد، عمق آن را ببینید.

وی ضمن تاکید بر خدایی کار کردن نیروهای اطلاعاتی از وزارت اطلاعات به عنوان محل جهاد و مبارزه یاد کرد و به استناد بیانات مقام معظم رهبری گفت: اگر دستگاه‌های اطلاعاتی جدا‌جدا عمل کنند، خود را از خیرات زیادی محروم می‌کنند. نیروهای اطلاعاتی کشور باید از سرمایه‌های یکدیگر و امکانات یکدیگر استفاده کنند. روح همکاری میان دستگاه‌های اطلاعاتی لازم است.
رئیس ستاد نیروهای مسلح ضمن اشاره به چگونگی دستگیری ریگی به واسطه همکاری خوب وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح افزود: کاری که باید بکنیم، تعامل و تعاون است. تعامل و تعاون دو نهاد دفاعی و اطلاعاتی همواره کشور را از غافلگیری و بحران امنیتی حفاظت کرده و امکان ضربه‌پذیری آن را دفع کرده است.

سرلشکر فیروزآبادی نتایج تعامل و همکاری وزارت اطلاعات و دستگاه‌های انتظامی و نظامی این گونه برشمرد: ناامن شدن محیط داخل و پیرامون برای دشمن، ایجاد امنیت، آسایش برای مردم و زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور از نتایج همکاری وزارت اطلاعات با دستگا‌های انتظامی و نظامی است.

رئیس ستاد نیروهای مسلح ضمن تاکید بر تعامل کامل بین وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح بر اهمیت آن تاکید کرد و موفقیت در عملیات‌ها را نتیجه تعامل کامل دانست و افزود: کار اطلاعاتی مقدم بر عملیات و کاهش هزینه‌ها است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات در ابتدا ضمن خیر مقدم به رئیس ستادکل نیروهای مسلح از اینکه در جمع مدیران عالی وزارت اطلاعات حضور یافت، تشکر کرد.

علوی خدمت 25 ساله سرلشکر فیروزآبادی در ستاد نیروهای مسلح را یک سرمایه برای وی ذکر کرد که ناشی از اعتماد مقام معظم رهبری به وی است.

وزیر اطلاعات حضور رئیس ستادکل نیروهای مسلح در وزارت اطلاعات را مایه افتخار دانست و افزود: سرلشکر فیروزآبادی تاکنون با اخلاص و با ذوب در ولایت شدن به خدمت پرداخته و مالک اشتر مولا و رهبر عزیز است.

 

23503

کد N560051