قائم مقام دبیر کل سازمان ملل:

امیدوارم بتوانم از تجارب مسئولان ایران برای ایجاد صلح جهانی بهره ببرم

سازمان ملل متحد,علي‌اكبر ولايتي

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: با توجه به سوابق دیرینه دوستی و همکاری‌های فراوانی که بین من و مسئولان ایران وجود دارد امیدوارم که گفت‌و‌گوها در این کشور گام موثری در جهت برقراری صلح و ثبات جهانی باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یان الیاسون صبح امروز پس از دیدار با کمال خرازی به مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع رفت و با علی‌اکبر ولایتی رئیس این مرکز دیدار داشت.

وی با ابراز خرسندی از فرصت به وجودآمده برای گفت‌وگو و تعامل بیشتر میان طرفین خاطرنشان کرد: در دوران گذشته که من وزیر خارجه سوئد بودم نیز میان دو کشور روابط دوستی و همکاری وجود داشت.

ولایتی نیز با ابراز رضایت از همکاری‌های قبلی با الیاسون زمینه‌های همکاری طرفین را مناسب دید و از حضور وی به عنوان معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در ایران ابراز خرسندی کرد.

به گزارش ایسنا، الیاسون که در جریان جنگ ایران و عراق به عنوان مشاور دبیر کل سازمان ملل در گروه میانجی این سازمان حضور داشت، امروز به منظور بررسی اوضاع منطقه به ویژه سوریه و گروه‌های تروریستی با ولایتی گفت‌و‌گو و اظهار امیدواری کرد که بتواند از تجارب مسئولان ایرانی در ایجاد صلح و ثبات جهانی بهره برداری کند.

انتهای پیام

کد N560036