كمیسیون اروپا بودجه فرانسه و ایتالیا را تایید كرد

سیاسی

مسئول تطابق بودجه کشورهای عضو اتحادیه با مقررات اروپایی است و در صورت عدم رعایت قوانین توسط کشور‌ها، کمیسیون می‌تواند بودجه آن‌ها را رد کرده و پرونده را برای مجازات به شورای اتحادیه اروپا ارسال کند.

کمیسیون اروپا پس از سه هفته گفت‌وگوی فشرده، بودجه داخلی سال ۲۰۱۵ میلادی دو کشور فرانسه و ایتالیا را به صورت کلی تایید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، کمیسیون آینده اروپا در اواسط ماه نوامبر میلادی نظر تحلیلی و قطعی خود درباره بودجه کشورهای عضو حوزه پولی یورو را اعلام خواهد کرد.

«یورکی کاتاینن» کمیسر اروپا در امور اقتصادی و پولی در این‌باره گفت: «ارزیابی نهایی مشخص می‌کند که برای رعایت مقررات باید چه اقدام‌های جدیدی انجام شود. اگر لازم شود، کمیسیون می‌تواند بر اساس ارزیابی بودجه‌های مختلف و پیش‌بینی فصل زمستان قوانین جدیدی را در زمینه کسری بودجه تعدادی از کشور‌ها عضو تصویب کند.»

کمیسیون اروپا، مسئول تطابق بودجه کشورهای عضو اتحادیه با مقررات اروپایی است و در صورت عدم رعایت قوانین توسط کشور‌ها، کمیسیون می‌تواند بودجه آن‌ها را رد کرده و پرونده را برای مجازات به شورای اتحادیه اروپا ارسال کند.

کد N559946