از سوی رییس جمهور؛

لایحه ایجاد منطقه آزاد جاسک و منطقه ویژه دارویی البرز تقدیم مجلس شد

رييس‌جمهور

لایحه «ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز» برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رییس جمهوری لایحه" ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز" که به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه 5/ 6 / 1393 هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس کرد.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری این لایحه را در 6/ 8 / 1393 تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

متن این لایحه به شرح زیر است:

مقدمه توجیهی :

یکی از ابزار های برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال در کشور، کاهش موانع قانونی است که این امر از طریق تاسیس مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی میسر است. لذا به منظور رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در برخی مناطق کشور، لایحه زیر برای طی تشریفات قانونی تقدیم می شود:

"لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز"

ماده واحده – به دولت اجازه داده می شود در استان هرمزگان (جاسک) منطقه آزاد تجاری – صنعتی و در استان البرز(ساوجبلاغ) منطقه ویژه اقتصادی دارویی در محدوده هایی که به تصویب هیئت وزیران می رسد، ایجاد نماید. منطقه آزاد یاد شده براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1372 – و منطقه ویژه یاد شده بر اساس قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1384 – اداره خواهد شد.

انتهای پیام

کد N559893