پس لرزه های یک رای عدم اعتماد

دولت یازدهم,مجلس نهم,حسن روحانی

از همان صبحی که فریاد «دو- دو» نمایندگان هنگام اعلام وصول رای اعتماد نیلی 58 ساله بلند شد مشخص بود که او کار مشکلی برای کسب رای اعتماد مجلس دارد.

محمود عزیزی:حتی وقتی تقریبا روشن شد که رای آوردن نیلی بعید  است، روحانی به مجلس رفت و از وزیر پیشنهادیش دفاع کرد.دفاع کرد تا همچون استیضاح  فرجی دانا وزیر علوم قبلی اش متهم نشود که قصد دفاع از وزیرش را ندارد. شاید تاثیرات همان مقایسه ها بین دفاع احمدی نژاد و روحانی از دولتشان در فضای مجازی بود که موجب شد روحانی این بار  در مجلس تاکید کند که «نیلی  را برای دستگرمی به مجلس نفرستاده که بخواهد فرد دیگری را جای او معرفی کند.»

 پازل های شکست

 با این حال لغو نشست فراکسیون اصولگرایان،انتشار خبراحتمال انصراف نیلی از قول کوچکی نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش طرح شد و اظهارات حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور 12  ساعت قبل از رای گیری و اظهارات نیلی در نشست کمیسیون آموزش پازل هایی بود که شکست نیلی را رقم زد.

عبارت حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور هم که گفته بود« نمایندگان مجلس فردا میانِ رفتن زیر بار سلطه گفتمانی اقلیت مطلق پایداری و استقلال مجلس از افراط‌گرایان یکی را انتخاب کنند.» مثل بنزین بر روی آتش اختلاف دولت و مجلس بود و در نهایت نیلی را سوزاند.

 حتی جعفرزاده نماینده ای که در حمایت از نیلی سخن گفت تاکید کرد که سخنان آشنا را « اشتباه» می داند و رئیس جمهور باید این مطالب را اصلاح کند. نادران نماینده تهران و چهره مخالف دولت هم با عبارت «امان از دست مشاورین و ما ادراک ماالمشاور» نمایندگان را تهییج کرد .

نادران که اتفاقا هم دانشگاهی نیلی است و یک روز در هفته برای تدریس اقتصاد دوره دکترا به دانشگاه تهران می رود در ابتدای سخنانش در جلسه رای اعتماد گفت که وقتی جناب آقای نیلی معرفی شد با هیئت رئیسه صحبت کرده که اگر آیین‌نامه داخلی مجلس اجازه می‌دهد بعد از سخنان رئیس جمهور و وزیر پیشنهادی بدون بحث رای گیری شود تا به گفته وی « اینگونه نه وقت مجلس گرفته می‌شود و نه برخی کدورت‌ها پیش می‌اید.»

بین ما و شما حکم و حاکم قانون اساسی است

 کدورت ها اما رخ داد وقتی روحانی در سخنانش گفت بین دولت و مجلس «حکم و حاکم قانون اساسی است و داوراصلی بعد از خداوند بزرگ، افکار عمومی است.»

 عبارتهایی که علی مطهری بعد از جلسه در جمع خبرنگاران آن را از دلیل رای عدم اعتماد خواند و گفت که «ضرورتی ندارد رئیس جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند؛ اینها در رای نمایندگان تاثیر می‌گذارد.»بعد هم تاکید کرد که«اگر روابط قدری دوستانه‌تر بود شاید همین گزینه رای می‌آورد زیرا مشکل اساسی نداشت.»

مشکلات نیلی از نگاه منتقدان

160 نماینده ای که به نیلی رای منفی دادند البته مشکلات اساسی در او می دیدند. عدم توجه به ارزش‌های اسلامی در زمان مدیریت نیلی بر پردیس دانشکده‌های فنی تهران, عدم موضع گیری صریح در قبال فتنه, ورزش دختر و پسر در ورزشگاه با هم , اردوهای مختلط از جمله سفر به ترکیه ,و نامه  امضا شده از سوی نیلی در سال 88 خطاب به رهبر معظم انقلاب مجموعه رخداد هایی بود که تاثیر خود را بر نمایندگان گذاشت.

 این تاثیر ها از همان روز اعلام وصول طرح رای اعتماد وی بود. زمانی که حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان از«ناشناخته بودن» وزیر پیشنهادی گفت وحجت الاسلام حسینیان عضو حزب پایداری از مخالفتش با تفکرات وزیر پیشنهادی علوم برای مدیریت دانشگاه ها سخن راند.
حسین نجابت نماینده تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان هم خط سیاسی و رفتاری نیلی را در امتداد گزینه های پیشین وزارت علوم عنوان کرد و جبار کوچکی‌نژاد نائب رئیس اول کمیسیون آموزش در همان روز یکشنبه گفت که در نشست کمیسیون آموزش با نیلی او نتوانسته به محورهای مهم و حیاتی مد نظر کمیسیون تخصصی پاسخ شفاف دهد و کمیسیون را قانع کند .

این قانع نشدن هادر نهایت باعث شد که از مجموع 246  نماینده حاضر تنها 79 نماینده به او رای موافق  دهند و 160 رای مخالف و7 راي ممتنع به نام  نیلی در تاریخ مجلس ثبت کنند. رای هایی که ا گر چه ظاهرش به ضرر دولت بود,اما  جایگاه روحانی را در میان حامیانش تثبیت کرد.

 روحانی برنده افکار عمومی است؟

تاکید رئیس جمهور بر اینکه «این افکار عمومی است که قضاوت خواهد کرد  چون و همیشه از ما{مسئولان} وحدت را می خواهد نه فاصله را  ونه خدای ناکرده لجبازی را .» همان رمز عبوری بود که باعث شد کاربران خبرآنلاین  از رئیس جمهور حمایت کنند و سخنان روحانی را «افتخاری دیگر برای دولت روحانی» در راه مبارزه با افراطیون و تعدادی دیگر از آن را «لجبازی مجلس» تفسیر کنند.

لجبازی ای که کاظم جلالی رئیس فراکسیون اکثریت مجلس  در ماههای نخست فعالیت دولت درباره آن هشدار داد و گفت که « نباید اجازه داد  رابطه دولت و مجلس شکراب شود.»

آیا گزینه جدید وزارت علوم می تواند فاصله به وجود آمده بین دولت و مجلس را ترمیم کند؟

/17212

کد N559873