انتقاد سازمان ملل و فرانسه از شهرک‌سازی‌های اسرائیل

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد از ادامه سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جفری فلتمن، در سخنرانی شورای امنیت گفت، با وجود درخواست دبیرکل از اسرائیل برای توقف شهرک‌سازی، متأسفانه گزارش‌هایی مبنی بر شهرک‌سازی در شرق قدس مطرح شده است.

وی افزود: اگر شهرک‌سازی ادامه یابد، تردیدی شدید درباره تعهد اسرائیل برای دستیابی به صلح پایدار با فلسطینیان ایجاد خواهد شد. این درحالی است که شهرک‌سازی‌های جدید تهدیدی جدی برای آینده فلسطین خواهد بود.

در همین حال، دولت فرانسه تصمیم رژیم صهیونیستی برای احداث هزار واحد مسکونی دیگر برای صهیونیست‌ها در شرق قدس را محکوم کرد.

رومن نادال، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه تاکید کرد، اگر این تصمیم تصویب شود به طور قطع از نظر قوانین بین المللی اقدامی غیرقانونی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی فلسطین، وی خاطر نشان کرد، فرانسه در خصوص تنش های شدید در قدس و ناآرامی ها و محدودیت هایی که اخیرا برای ورود به مسجدالاقصی وضع شده نگران است.

این مسئول فرانسوی تصریح کرد، حوادث اخیر در قدس به طور قطع در سطح منطقه بازتاب خواهد داشت. نادال همچنین خواستار احترام به تمامی اماکن مقدس در قدس و محترم شمردن تنوع فرهنگی در قدس شد.

انتهای پیام

کد N559857